Samsung posúva hranice: Patentoval si telefón s rozťahovacím displejom!

Samsung je jedným z prvých výrobcov, u ktorého sa môžeme tešiť na reálny skladací smartfón známy ako Galaxy Fold.

Samsung je jedným z prvých výrobcov, u ktorého sa môžeme tešiť na reálny skladací smartfón známy ako Galaxy Fold. Vyzerá to však tak, že spoločnosť pracuje aj na ďalších konceptoch, medzi ktorými má byť aj tento špeciálny kúsok.

O novinke informoval server LetsGoDigital, ktorý zverejnil obrázky z patentu. Ten ho podal ešte v novembri minulého roka na patentovom úrade WIPO. Publikovaný však bol len pred niekoľkými dňami.

V čom je teda špeciálny, pýtate sa? Namiesto toho, aby sme displej skladali alebo rozkladali ho budeme naťahovať a zas zmenšovať. Zväčšovanie displeja bude pritom vertikálnym smerom.

Foto: LetsGoDigital

Pre ľudí, ktorí preferujú menšie telefóny, no v niektorých situáciách ako pri pozeraní videí či práci s mapami by ocenili väčší displej, svitá na lepšie časy.

Manuálny alebo automatizovaný systém

To, ako bude celý systém pracovať, momentálne nie je známe. Do úvahy prichádzajú dve riešenia. Prvým je mechanické tlačidlo, ktoré by slúžilo ako malý zámok. Po jeho stlačení by sa odomkla možnosť displej manuálne natiahnuť. No a potom tu je samozrejme automatizovaný systém, ktorý by displej natiahol pri aplikáciách, ktoré ho budú podporovať.

Vďaka rozťahovaciemu displeju sa pracovná plocha dokáže zväčšiť až o 60 %, čo teda v žiadnom prípade nie je zanedbateľná hodnota. Budúcnosť teda vyzerá ešte futuritickejšie, než sme si mysleli!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať