Vedecká technika

NASA ide skúmať Mesiac: Americká technika tam poletí už budúci rok

USA sa vrátia na povrch našej prirodzenej družice. Technika NASA, ktorá už čoskoro odletí k Mesiacu, dostane za úlohu skúmať jeho štruktúru.

Spojené štáty americké sa vrátia na povrch našej prirodzenej družice. Zatiaľ však bez ľudskej posádky. Technika agentúry NASA, ktorá už čoskoro odletí k Mesiacu, dostane za úlohu skúmať jeho štruktúru, aby sme o ňom vedeli ešte viac, ako vieme v týchto dňoch.

Americkej agentúre s tým pomôžu tri špičkové spoločnosti, a to tak, že zhotovia malú vesmírnu loď, kam potom naložia všetko, čo tam vedci potrebujú prepraviť. Ide o Astrobotic, Orbit Beyond a Intuitive Machines. Prvý let by mohol prebehnúť už počas roka 2020píše The Verge.

“Tieto spoločnosti sú skvelými príkladmi americkej vynaliezavosti, vízie a skúseností. Vďaka technike, ktorú prepravia, a výskumu, ktorý zrealizujeme v blízkej budúcnosti, budeme do roku 2024 dostatočne pripravení na návrat ľudstva na povrch Mesiaca,” prezradil Jim Bridenstine, pôsobiaci v radoch NASA ako administrátor.

Technika umožní vedcom z NASA zistiť viac podrobných detailov o povrchu Mesiaca. V rámci výskumu chcú zamerať pozornosť i na prítomnú vodu a jej potenciálne množstvo. Ako ste už nepochybne počuli, v druhej polovici uplynulého roka obletela svet správa o objavenom ľade. Momentálne ale nevieme, koľko ho prirodzená družica Zeme skrýva. A práve to bude jednou z hlavných úloh misie.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Nadobudnuté informácie následne poslúžia k tomu, aby mohli dôkladne naplánovať ďalšiu misiu. Keďže tá už nebude zahŕňať iba techniku, ale aj ľudskú posádku, objavené ľadovce by chceli využiť ako zdroj vody pre mesačnú základňu.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať