Vyhľadávač Google

Najviac dva odkazy z jednej stránky: Google upravuje vyhľadávanie na internete

Spoločnosť Google upravuje vyhľadávanie na internete s cieľom ponúknuť užívateľom väčšiu rozmanitosť, ako informuje na sociálnej sieti Twitter.

Spoločnosť Google upravuje vyhľadávanie na internete s cieľom ponúknuť užívateľom väčšiu rozmanitosť, ako informuje na sociálnej sieti Twitter. Vo výsledkoch vyhľadávania by sa po novom nemali zobrazovať viac ako dva záznamy z tej istej domény, teda stránky.

Ako do vyhľadávača Google zadáte napríklad všeobecný dotaz modré tričko, vo výsledkoch sa vám môže zobraziť niekoľko odkazov, ktoré smerujú na jednu jedinú stránku, napr. na populárny e-shop s oblečením.

Po novom vyhľadávanie Google zobrazí maximálne dva odkazy pochádzajúce z jednej domény. Existovať budú aj výnimky, no tie sa budú týkať iba obzvlášť dôležitých informácií vyplývajúcich z konkrétneho vyhľadávania.

vyhladavanie
Foto: Search Engine Land

Google má na zreteli hlavne top umiestnenia výsledkov, teda prvé priečky vo vyhľadávaní, ku ktorým smeruje pozornosť užívateľov najčastejšie. Google vykonal zmeny vo vyhľadávaní na základe spätnej väzby od užívateľov.

Z upraveného systému vyhľadávania môžu vyťažiť menej známe internetové stránky, ktorým by mohla, teoreticky, stúpnuť návštevnosť. Rôznorodosť vo vyhľadávaní je vítaným vylepšením, ktoré bude Google zavádzať do praxe postupne od týchto dní.