matebook13

Huawei zastavuje vývoj a výrobu všetkých notebookov

Spojené štáty americké minulý týždeň poriadne skomplikovali život jednému z najväčších výrobcov elektroniky na svete, Huawei.

Spojené štáty americké minulý týždeň poriadne skomplikovali život jednému z najväčších výrobcov elektroniky na svete, Huawei. Čínska spoločnosť sa dostala na čiernu listinu, čo znamená, že nemôže obchodovať s americkými firmami.

To v praxi znamená, že nemôže odoberať ani softvérové licencie, medzi ktoré radíme Android a Windows, informoval server DigiTimes.

Huawei okrem toho nemôže spolupracovať ani s výrobcom procesorov, Intel, bez ktorého je firma celkom nahraná. Z tohto dôvodu Huawei nateraz ukončuje výrobu a vývoj notebookov.

Huawei Ark OS

Čínsky gigant má pracovať na vlastnom operačnom systéme, ktorý má nahradiť Android a Windows. Momentálne však ešte nie je dokončený a kým sa tak stane, môže prejsť niekoľko mesiacov, prinajhoršom rokov.

[irp posts=”60696″ ]

Huawei sa výrobou notebookov nepreslávil, preto pre firmu toto rozhodnutie nebolo až tak ťažké, resp. kritické ako pri telefónoch. Tak či onak, MateBooky od Huawei patrili a stále patria medzi jedny z najlepších notebokoov na trhu. Je preto smutné vidieť, ako ich spoločnosť pod nátlakom obchodnej vojny musela pochovať.

Total
18
Zdieľaní