sledovaci naramok

Softvérová aktualizácia znefunkčnila monitorovacie náramky odsúdených v Holandsku

Holandská polícia stratila na krátku dobu dohľad nad osobami odsúdenými na domáce väzenie.

Holandská polícia stratila na krátku dobu dohľad nad osobami odsúdenými na domáce väzenie. Pohyb týchto osôb je sledovaný pomocou elektronických náramkov, ktoré majú väzni pripnuté na členku. 

Tak ako mnohé iné elektronické zariadenia, aj monitorovacie náramky je možné upraviť, opraviť alebo vylepšiť pomocou softvérovej aktualizácie. Tá posledná sa však príliš nepodarila, keďže tieto náramky znefunkčnila, informuje portál zdnet.com.

Po aktualizácii neboli náramky schopné odosielať údaje s informáciami o presnom umiestnení väzňov. Následná náprava netrvala dlho, náramky boli opäť funkčné do jedného dňa.

monitorovacie
ReliAlert TXC – jeden z niekoľkých typov monitorovacích náramkov.

Problém sa však týkal niekoľkých stoviek odsúdených, ktorí mohli, teoreticky, túto chybu zneužiť a vydať sa na útek. Polícia preto preventívne zatkla „najťažších“ zločincov zo skupiny osôb odsúdených na domáce väzenie.

Osoby s miernejším trestom navštívili v mieste výkonu trestu, poprípade sa museli nahlásiť na miestnych policajných staniciach. Zaujímavosťou je, že sa v Holandsku s týmto nepríjemným problémom vládne orgány nestretli po prvýkrát.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

V auguste 2018 došlo k výpadku telekomunikačného systému, ktorý postihol 450 z asi 700 aktívnych monitorovacích náramkov.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať