Samsung Galaxy A70S: Prvý smartfón so šialeným 64 Mpx senzorom?

Na začiatku tohto mesiaca sme mali možnosť sa dopočuť o masívnom senzore od Samsungu, ktorý ponúkne až 64 Mpx rozlíšenie. Oproti aktuálnej špičke je to o celých 16 Mpx viac.

Začiatkom tohto mesiaca sme získali informácie o masívnom senzore od Samsungu, ktorý ponúkne až 64 Mpx rozlíšenie. Oproti aktuálnej špičke je to o celých 16 Mpx viac.

Zrejme už aj vieme, ktorý telefón bude týmto naloženým senzorom vybavený. Prvé odhady často spomínali Samsung Galaxy Note 10, a to z dobrého dôvodu. Je rozumné si myslieť, že niečo tak prelomové, ako je nadštandardný senzor, debutuje spolu s vlajkovou loďou. V tomto prípade však tomu tak nie je.

Senzor totiž údajne prvýkrát uvidíme v Samsung Galaxy A70S, teda nie vo vlajkovej lodi, o čom svedčí aj cena jeho originálnej verzie, Galaxy A70, ktorá sa pohybuje okolo 416 USD (372 EUR).

Dostupné len v Indii?

Toto zistenie však mnohých používateľov a fanúšikov produktov od Samsungu zarazilo, a to z jedného jednoduchého dôvodu. Pôjde v podstate o vylepšenú verziu Galaxy A70, ktorý vyšiel skorej tohto roku a zatiaľ je dostupný len v Indii. Na mieste je teda možnosť, že rovnakej dostupnosti sa dočkáme aj pri A70S. Toto sú však len špekulácie, ktoré doposiaľ neboli potvrdené. Portál Android Authority už požiadal Samsung o upresnenie informácií.

Nech už však bude smartfón dostupný kdekoľvek, v každom prípade bude implementácia 64 Mpx senzoru pre Samsung obrovským krokom vpred. Podľa ET News by sme sa mali vydania vylepšenej verzie A70 dočkať v druhej polovici tohto roka.