POZOR: Máte Samsung s touto appkou? Unikli heslá, radšej si ho zmeňte

Len preventívne opatrenie.

0
aplikacia

Flipboard je jedna zo známejších aplikácií, ktorá funguje ako agregátor správ z rôznych internetových portálov, magazínov, ale aj sociálnych sietí. Aplikáciu používa niekoľko miliónov ľudí a nachádza sa v redakčnom výbere obchodu Google Play.

Aplikácia Flipboard je dostupná pre platformu Android a iOS, odkiaľ si ju môže ktokoľvek stiahnuť bezplatne. Bližšie k nej majú vlastníci mobilných telefónov Samsung, kde je nainštalovaná od výroby.

Predstavitelia aplikácie vo svojom blogu užívateľov upozorňujú na bezpečnostný incident, ktorý sa týka úniku hesiel z ich databázy. Kybernetickí útočníci získali prístup do databázy opakovane – medzi 2. júnom 2018 a 23. marcom 201921. aprílom 2019 a 22. aprílom 2019.

Spoločnosť narušenie vyšetruje v spolupráci s externou bezpečnostnou firmou. Útočníci mohli získať prístup k užívateľským menám, e-mailovým adresám, heslám a tokenom, ktoré zabezpečujú prepojenie účtu so sociálnymi sieťami a inými webovými lokalitami.

flipboard
Prostredie aplikácie Flipboard

V databáze sa však nenachádzali citlivejšie údaje ako napr. čísla platobných kariet a podobne, ktorých únik by bol podstatne závažnejší. Spoločnosť tieto údaje nezhromažďuje. Heslá boli v databáze navyše uložené v šifrovanej podobe.

Spoločnosť hovorí, že nenašla žiadne dôkazy o tom, že by útočníci získali prístup k účtom (napr. na sociálnych sieťach), ktoré boli prepojené s kontom v aplikácii Flipboard. Z preventívnych dôvodov tvorcovia ale resetovali heslá všetkých užívateľov registrovaných v ich aplikácii. Dovedna ide o 145 miliónov účtov.

Pokiaľ Flipboard používate, heslo si zmente na tejto adrese. Vaše staré už fungovať nebude. Zmeniť si ho môžete aj priamo v aplikácii.