live

MS sveta v hokeji 2019 v mobile alebo tablete: Ako sledovať zápasy a výsledky?

MS sveta v hokeji 2019, ktoré sa konajú u nás na Slovensku, štartujú už zajtra. Udalosť dôležitá pre všetkých fanúšikov športu a hokeja obzvlášť bude prebiehať od 10. do 26. mája 2019.

MS sveta v hokeji 2019, ktoré sa konajú u nás na Slovensku, štartujú už zajtra. Udalosť dôležitá pre všetkých fanúšikov športu a hokeja obzvlášť bude prebiehať od 10. do 26. mája 2019.

MS sveta v hokeji 2019 budete môcť pohodlne sledovať aj vo svojom mobile alebo tablete. Zároveň nebudete ukrátení ani o ďalšie informácie a štatistiky, nielen živý video prenos jednotlivých zápasov.

Existuje niekoľko spôsobov, ako MS sveta v hokeji sledovať na mobile alebo tablete. Univerzálne a zároveň veľmi jednoduché riešenia sú minimálne dve. Tým prvým je oficiálna aplikácia organizácie IIHF.

Pre Android si ju môžete bezplatne stiahnuť TU a pre platformu iOS zase TU.

iihf aplikacia

Aplikácia je plná tých najdôležitejších podrobností. Samozrejmosťou je rozpis zápasov v jednotlivých skupinách, štatistiky, v aplikácii nájdete detaily o zostavách v tímoch, spravodajské aktuality, ale aj zaujímavosti či poznatky z histórie hokejových tímov a ich hráčov.

Vďaka upozorneniam z aplikácie vám neunikne žiadny zásadný moment. S priateľmi si tiež môžete zatipovať výsledok zápasov. Aplikácia je lokalizovaná aj do slovenského a českého jazyka.

Živý prenos

Tak ako ostatné roky, aj tento rok pripravila televízia RTVS samostatnú internetovú stránku venovanú Majstrovstvám sveta v hokeji. Najdôležitejšia je sekcia Live – teda živý prenos.

Prehrávač na tejto stránke si rozumie s mnohými internetovými prehliadačmi, vrátane tých, ktoré používajú mobilné zariadenia. Živé video, navyše vo vysokom rozlíšení, sa vám zobrazí (od zajtra) po kliknutí na adresu hokej.rtvs.sk/live.

ms v hokeji

V prípade mobilu alebo tabletu si môžete túto adresu pridať na domácu obrazovku ako skratku, poprípade si ju uložte do záložiek. Live video tak budete mať poruke doslova na jeden dotyk. Prenos je, samozrejme, bezplatný.

Obmedziť vás môže len rýchlosť internetového pripojenia a kapacity RTVS, ktoré snáď nával sledovateľov zvládnu. Krátkodobý výpadok obrazu v kľúčovej chvíli stretnutia je niečo, čo dokáže športových fanúšikov poriadne nahnevať.

Mobilné aplikácie operátorov

Zákazníci mobilných operátorov môžu sledovať hokejové zápasy cez televízne aplikácie, ktoré poskytovatelia prevádzkujú. Pri využívaní TV služieb operátorov sú pridružené aplikácie väčšinou dostupné zadarmo.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

V súvislosti s hokejovými majstrovstvami je však dôležité, že si ich môže dočasne za istý poplatok aktivovať takmer každý. Dobrým riešením môže byť Orange Sport cez aplikáciu Orange TV.

Túto službu si môže aktivovať akýkoľvek užívateľ bez ohľadu na to, akého operátora používa. Pre aktiváciu stačí zaslať SMS správu na skrátené číslo s aktiváciou na jeden mesiac (6 €), jeden týždeň (4 €) alebo dokonca jeden deň (3 €). Ďalšie informácie nájdete TU na stránkach Orange Slovensko.

Druhý veľký operátor Telekom prevádzkuje aplikáciu Magio Go. Zákazníci využívajúci TV služby od Telekomu ju majú zadarmo. Aktivovať sa dá aj ako samostatná služba, a to bez viazanosti.

magio go

Základ stojí 3,99 € mesačne a obsahuje 12 programov. Verzia Premium stojí 5,99 € a jej súčasťou je 62 televíznych staníc. Pre sledovanie hokeja pohodlne postačí základná verzia. Objednávku a ďalšie informácie nájdete na tejto stránke operátora Telekom.

Pre zákazníkov operátora O2 tu je služba O2 TV v mobile, ktorá sa dá jednoducho aktivovať cez aplikáciu Moje O2. Operátor zašle záujemcovi SMS s prihlasovacími údajmi, ktoré následne zadá do aplikácie OS TV SK.

Služba stojí 5 € mesačne a obsahuje 30+ TV staníc, z toho 10 TV staníc v HD kvalite. Podmienkou aktivácie je, že zákazník musí využívať niektorý z fakturovaných programov operátora. Všetky podrobnosti nájdete na webe o2.sk.

Využiť sa tiež dajú mobilné televízie ďalších operátorov, ako napr. Swan Go, Antik TV či Horizon Go od UPC. Ak však preferujete bezplatný, nenáročný a okamžitý prístup k živým prenosom, potreby väčšiny divákov pohodlne pokryje v úvode spomenutý web hokej.rtvs.sk/live. Dobre poslúži aj oficiálny YouTube kanál IIHF Worlds 2019.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať