Google Pixel 4: Výrobca príslušenstva potvrdzuje vzhľad nového vlajkového modelu

Bez zárezov a hrubšej brady.

0
google pixel 4 XL
Phone Designer

Spoločnosť Google predstaví nove referenčné smartfóny Pixel 4 a Pixel 4 XL až niekedy v októbri. Ako obvykle pôjde o vlajkové lode, ktoré bude poháňať čipset Snapdragon 855.

Google Pixel 4 má prísť s novým dizajnom, ktorý nie je pri súčasnej generácii Pixel 3 kvôli veľkému zárezu zrovna príťažlivý. Vzhľad prednej strany bude mať asi najbližšie k top-end smartfónu Samsung Galaxy S10+.

Na stole je tak veľký OLED displej s tenkými rámikmi s rovnakou hrúbkou po všetkých stranách a oválny otvor pre selfie kamery, ktorý sa bude nachádzať v pravom hornom rohu obrazovky.

Vzhľad potvrdzuje výrobca príslušenstva Skinomi, ktorý na svojich stránkach zverejnil predpredaj ochranných skiel pre Google Pixel 4. Dostupnosť je ohlásená až na november, sklá sa teda dajú objednať v poriadnom predstihu.

pixel 4
Foto: skinomi.com

Nový vlajkový smartfón od Google bude zaujímavý aj zo zadnej strany, nie len z prednej. Hovorí sa, že tvorcovia konečne siahnu po viac ako len jednom primárnom fotoaparáte. V dobe troch či štyroch primárnych fotoaparátov sa môže zdať, že Google zaostáva.

Pravdou však je, že Google Pixel 3 dokáže aj s jedným obrazovým snímačom vykúzliť nadpriemerne kvalitné fotografie, o prvotriednom nočnom režime pre snímanie v zlých svetelných podmienkach ani nehovoriac. Uvidíme, čo inžinieri dokážu s dvomi takýmto snímačmi obrazu.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 3a 3a XL oficiálne: Rovnaké foťáky, nižší výkon a nižšia cena

Dizajn nového Google Pixel 4 už stihol odhadnúť nemecký dizajnér Jonas Daehnert. Jeho predstavu vidíte na titulnej fotografii. Vyzerá to, že nebude mať ďaleko od finálnej podoby.