TEST: Ako rýchlo sa nabije Model 3 na rýchlonabíjačke Supercharger V3?

Poriadne rýchlo.

0
Elektromobily Tesla
Elektromobily Tesla

Jeden z majiteľov elektromobilu Tesla Model 3 sa rozhodol, že vyskúša rýchlosť nabíjania cez nový Supercharger V3. Automobilka si od tretej generácie sľubuje výrazne vyššiu rýchlosť nabíjania, čo určite ocenia mnohí majitelia elektromobilov. Ako sa však správa v reálnom svete?

Majiteľ Tesla Model 3 sa rozhodol, že svoj takmer vybitý elektromobil zoberie k jednej z nových nabíjacích staníc Supercharger V3. Nabíjanie začalo od 9 % a vyplo sa pri 90 % (nastavenie užívateľa). Takto prebiehalo:

  • 9 % – 50 % – 12 minút
  • 9 % – 60 % – 15 minút
  • 9 % – 70 % – 19 minút
  • 9 % – 80 % – 25 minút
  • 9 % – 90 % – 35 minút

Elektromobil sa pri 9 % začal nabíjať pri slušnom výkone 250 kW (1 609 km/h!). Tento výkon sa po 15 % znížil na 177 kW, čo je stále úctyhodná hodnota.

O polovicu rýchlejšie nabíjanie

Nová generácia nabíjacích staníc je stále v testovacej fáze, no budúcnosť je skutočne svetlá. Tesla dokonca garantuje výkon 250 W aj v takom prípade, ak sa vedľa seba budú nabíjať dve Tesly. Spoločnosť odhaduje, že zákazníci nabíjaním strávia 50 % menej času, čo je perfektnou správou pre mnohých potenciálnych záujemcov.

TIP REDAKCIE
Tesla spustí prvú nabíjaciu stanicu Supercharger V3 so solárnymi panelmi

Malým upgradom prejde aj aktuálna generácia Superchargerov, ktoré sa nachádzajú aj na Slovensku (Aupark, Zvolen – Hotel Kaskády). Tie momentálne ponúkajú nabíjací výkon 120 kW. V budúcnosti by sa mohol zvýšiť až na 145 kW. Video z nabíjania cez Supercharger V3 nájdete tu.