POZOR: Slovenská sporiteľňa chystá nový poplatok. Za SMS si budú pýtať 1 €

Po Tatra banke sa k spoplatneným SMS správam pridáva aj Slovenská sporiteľňa.

8
Foto: Slovenská sporiteľňa

Vyzerá to tak, že k spoplatnenia SMS notifikácií sa po Tatra banke, ktorá tak spravila v decembri 2018, pridá aj Slovenská sporiteľňa. O pláne účtovať si za SMS správy svojich klientov informovala prostredníctvom internetové bankovníctva a tlačovej správy.

Prednosť dostanú push notifikácie

Slovenská sporiteľňa dnes v tlačovej správe uviedla, že do aplikácie George už budúci mesiac integruje tzv. push notifikácie. Ide o upozornenia, ktoré generuje samotná aplikácia v prípade, že napríklad dôjde k zmene stavu účtu.

TIP REDAKCIE
Si klientom Tatra banky? Za SMS notifikácie si musíš platiť, takto sa tomu vyhneš!

Podľa Slovenskej sporiteľne sú push notifikácie výhodnejšou voľbou nielen kvôli tomu, že smartfón vlastnia až dve tretiny zákazníkov, ale aj preto, že v notifikáciách dokáže banka zobraziť viac údajov.

Zmena nastane 1. júna

Ak sa spoliehate na SMS správy, ktoré vám chodia vždy pri prijatí alebo odoslaní platby, od 1. júna sa vám deaktivujú. Nezúfajte však, ak si bez SMS správ neviete predstaviť každodenné fungovanie, službu si môžete predplatiť za 1 € na mesiac.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská sporiteľna končí s letákmi v pobočkách a s potvrdenkami z bankomatov

SMS správy budú zadarmo aj naďalej chodiť v niekoľkých prípadoch: pri nezrealizovaných platbách, platbách kartou v zahraničí a pri nákupe v zahraničných e-shopoch, resp. obchodoch s mobilnými aplikáciami. Slovenská sporiteľňa cez Georga samozrejme ponúka aj emailové notifikácie, ktoré sú zadarmo.