FOTO: SEO Hacker

8 rokov po svojom vzniku sa dočkala aj svojho zániku. Reč je, samozrejme, o sociálnej sieti z dieľne Google, pre ktorú bol včerajšok jej posledným dňom.

Google+ končí svoju existenciu. Po novom už nebudú dostupné žiadne registračné tlačidlá a ani nové stránky či komentáre. Sociálna sieť sa aj s vašim účtom na nej jednoducho ponorí do tmy.

Náročný krok

Zo strany Google išlo o veľmi náročné rozhodnutie. Keď sociálna sieť v roku 2011 vyšla, gigant s ňou mal naozaj obrovské plány a dúfal, že sa stane jednou z najväčších sociálnych sietí vôbec. Konkurencia však bola obrovská a ostatné sociálne siete Google+ jednoducho prevalcovali.

Aby sme si skrátili celú problematiku, Google sa snažil ovládnuť priestor, v ktorom už výrazne dominovali iní.

Nebola si zlá sieť, Google+

Nič z tohto však neznamená, že by bola Google+ zlá sociálna sieť. Naopak, ponúkala veľa skvelých možností a funkcií, ako napríklad editovanie fotografií pomocou AI či archiváciu dokumentov.

Dôstojný bol dokonca aj dizajn a celkové prevedenie sociálnej siete, s čím, pochopiteľne nesúhlasí každý, keďže sociálna sieť mala pomerne „svojský“ štýl.

Lúčime sa

Musíme uznať, že aj keď Google+ dopadla ako dopadla, verne slúžila svojmu účelu. Nápor konkurencie bol však príliš silný. Nijak nepomohli ani rôzne nové vylepšenia či iné úpravy, na ktorých si dal Google naozaj záležať. Nuž čo, všetko raz musí skončiť.

Tak sa teda maj, Google+!