Google po mesiacoch odstránil aplikáciu, ktorá vraj dokázala vyliečiť homosexualitu

Petíciu za vymazanie podpísalo viac ako 140 tisíc ľudí.

0
Living Hope Ministries

Google sa po mesiacoch otáľania konečne rozhodol. Aplikácia, ktorá tvrdila, že dokáže vyliečiť homosexualitu sa už nenachádza v obchode Play. Tí, ktorí sa chceli „vyliečiť“ si mohli v aplikácii pustiť nahrávky kázaní určených pre mužov, ženy a dokonca aj deti, informuje server Axios.

Prístup aplikácie Living Hope Ministries ostro kritizovalo niekoľko hnutí, ktoré poukazovali na techniku „vymývania mozgov“ spojenú s psychologickými trikmi a silným previazaním na vieru. Niekoľko expertov dokonca varovalo pred vedľajšími účinkami „terapie,“ medzi ktoré patrí napríklad depresia, užívanie zakázaných látok či dokonca možnosť samovraždy.

Petíciu podpísali tisíce ľudí

Google aplikáciu odstránil po tom, ako sa 142 212 ľudí rozhodlo, že podpíše petíciu na webe Change.org. Google tak bol po Apple, Microsofte a Amazone poslednou technologickou spoločnosťou, ktorá váhala, čo má spraviť.

Organizácia Human Rights Campaign, ktorá bojovala za odstránenie aplikácie každoročne udeľuje ceny spoločnostiam za to ako sa starajú o všetkých svojich zamestnancov. Zohľadňuje sa hlavne prístup ku homosexuálnym či dokonca trangender zamestnancom. Doteraz mal Google vždy 100 % skóre, no kvôli neochote vymazať tak kontroverznú aplikáciu bol zo zoznamu oceňovaných firiem úplne vyškrtnutý.