FOTO: 9to5Google

Mnoho ľudí, ktorí vlastnia G Suite účet, sa sťažuje na jednu a tú istú vec – nedostatok funkcií. A práve to sa gigant rozhodol zmeniť.

Google asistent

G Suite účty po novom lepšie kolaborujú s Google asistentom, teda presnejšie s jeho schopnosťou čítať a upravovať kalendár. Až doposiaľ ste mali možnosť si maximálne zistiť, aká udalosť sa koná v najbližšej dobe a aj to prostredníctvom zdieľania pracovného kalendára s vaším osobným Gmail účtom.

Google Voice

Do G Suite konečne dorazila aj funkcia Google Voice. Vo fáze testovania bola už od júla minulého roku a jej funkcionalitu môžeme prirovnať ku Google Voice pre Gmail účty.

Mnoho ďalších drobnejších vylepšení

Administrátori môžu po novom v mene používateľov spravovať čísla portov a poskytovať rozšírené funkcie, ako je napríklad synchronizácia adresára spoločnosti.

„Zamestnanci sa po novom môžu pri navrhovaní Google dokumentu obrátiť na nástroj CRM, ďalej majú možnosť pridávať úlohy do nástroja na riadenie projektov priamo z emailu v službe Gmail a mnoho, mnoho ďalšieho,“ uviedol Google v príspevku na svojom blogu.

TIP REDAKCIE
Google zakazuje aplikácie, cez ktoré sa dá objednať marihuana

Okrem tohto všetkého sa ale môžete tešiť aj na niekoľko menších vylepšení, a to napríklad na možnosť prispôsobiť si metaúdaje v súboroch na Google Drive, pripojenia tretej strany v službe Cloud Search, integráciu databázy BigQuery s Google Sheets či schopnosť upraviť Microsoft Office súbory cez Google Docs. Vítanou novinkou sú taktiež aj pin kódy pre Google Docs súbory.