steam 1

OFICIÁLNE: Valve premení Steam Link na osobnú cloudovú službu

Spoločnosť Valve sa rozhodla vylepšiť svoj Steam Link naozaj unkátnym spôsobom, a to vydaním novej služby s názvom Steam Link Anywhere.

Spoločnosť Valve sa rozhodla vylepšiť svoj Steam Link naozaj unikátnym spôsobom, a to vydaním novej služby s názvom Steam Link Anywhere, upozorňuje web The Verge.

Ako už z nadpisu tohto článku plynie, vďaka Steam Link Anywhere budete mať možnosť streamovať hry zo Steamu kdekoľvek na svete, a to buď prostredníctvom zariadenia Steam Link alebo aplikácie s rovnakým názvom. Ide o naozaj obrovskú zmenu oproti pôvodnej aplikácii Steam Link, ktorá používateľom umožňovala streamovať ich obľúbené hry len z domu.

Zatiaľ len v beta verzii

Valve tvrdí, že Steam Link Anywhere je zatiaľ v štádiu beta verzie, ktorú si používatelia môžu vyskúšať hneď ako si stiahnu nový beta build 688 do ich PC. K tomu spoločnosť dodala, že jedinou dôležitou podmienkou pre skvelú funkcionalitu novej služby je stabilné a kvalitné internetové pripojenie.

Skvelé načasovanie

Toto oznámenie prichádza v naozaj pravý čas, keďže aktuálne sa mnoho veľkých spoločností rozhoduje pre podobné kroky. Ako príklad si môžeme vziať Microsoft, ktorý sa rozhodol umožniť jeho zákazníkom zdieľať hry z PC priamo do Xbox konzol, alebo Google, ktorý zrejme už o pár dní predstaví vlastnú stremovaciu službu.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa Steam Link Anywhere dostane do plnej verzie, s istotou vás však budeme o všetkých dôležitých novinkách informovať.

Total
2
Zdieľaní