s10 fotak

Samsung pracuje na skutočnej budúcnosti: Fotoaparát skryje priamo do displeja!

Vyzerá to tak, že pre Samsung je nová technológia Infinity-O len zastávkou pred finálnou stanicou – displejom bez výrezov alebo otvorov pre fotoaparát.

Vyzerá to tak, že pre Samsung je nová technológia Infinity-O len zastávkou pred finálnou stanicou – displejom bez výrezov alebo otvorov pre fotoaparát. Samsung už teraz pracuje na riešení, ktoré by mu umožnilo vyrobiť telefón bez akýchkoľvek rámikov alebo častí, ktoré by zasahovali do displeja.

Smartfón s neprerušovaným displejom cez celú prednú stranu nevyrobíme pravdepodobne 1-2 roky. Technológia však napreduje neuveriteľne rýchlo, aj preto som presvedčený, že už čoskoro ponúkneme fotoaparát, ktorý bude umiestnený pod displejom. Na pohľad neviditeľný senzor nebude displej nijakým spôsobom ovplyvňovať,vysvetľuje Yang Buyng-duk, viceprezident Samsung Mobile Communication R&D.

Galaxy S10 ako prvý telefón na svete

Samsung Galaxy S10 je podľa Byung-duka prvým zariadením, ktoré má otvor v OLED paneli. Možno si hovoríte, že otvor v displeji mal aj Honor View 20. Na prvý pohľad sa to tak zdať môže, no pri View 20 nejde o fyzický otvor. Vzhľadom na komplikácie pri práci s LCD panelmi je fotoaparát do displeja len zapustený.

Samsung mal okrem toho premýšľať aj o nasadení technológie podobnej Crystal Sound OLED, ktorá sa objavila na novom LG G8 ThinQ. Nakoniec sa rozhodol, že pri Galaxy S10 s takýmto riešením nepríde. Crystal Sound OLED premieňa celý displej na reproduktor. Vibrujúci OLED panel je tak schopný slúžiť ako slúchadlo pri telefonovaní.

Total
6
Zdieľaní