LG G8 ThinQ

Obraz aj zvuk: LG G8 ThinQ ponúkne futuristický OLED displej s reproduktorom

Spoločnosť LG poodhalila nadchádzajúcu vlajkovú loď LG G8 ThinQ. Novinka príde na pulty obchodov s pokročilou audio technológiou CSO.

Spoločnosť LG opäť trošku poodhalila svoju nadchádzajúcu vlajkovú loď LG G8 ThinQ. Novinka príde na pulty obchodov s futuristickým zobrazovacím panelom, ktorý vie zobrazovať informácie a zároveň aj reprodukovať zvuk. Reproduktor nahradí vďaka pokročilej technológii s odborným názvom CSO.

Naplnili sa tak staršie špekulácie, kde išlo presne o to isté, čo nám po novom prezradil sám výrobca. Priamo na oficiálnom webe LG uvádzajú, že inovatívna technológia CSO (Crystal Sound OLED) využije OLED panel na to, aby ho rozkmitala a tým vydávala zvuk, ako keby išlo o klasický reproduktor.

To najpodstatnejšie tu ale je, že kmitanie zahŕňa úplne celý displej, nielen jednu stranu ako v iných prípadoch. Zvukoví inžinieri z radov juhokórejského giganta dokázali týmto spôsobom pozdvihnúť úroveň kvality, pretože v konečnom dôsledku zlepšili čistotu reprodukcie.

Až dva režimy

Používateľ LG G8 ThinQ si ale bude môcť vyberať medzi dvomi špeciálnymi audio režimami. Jeden z nich síce kmitá iba jednou stranou, no na rozdiel od druhého režimu využíva i tradičný reproduktor na boku konštrukcie.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony
Tiež nedávno odhalená podoba LG G8 ThinQ
Tiež nedávno odhalená podoba LG G8 ThinQ (ZDROJ Evan Blass / @evleaks)

Takzvaný hybridný režim je určený pre situácie, kedy sú vyžadované výraznejšie basy. Smartfón v takom prípade zapojí do procesu reprodukcie zvuku vrchnú časť displeja a zároveň i bočný reproduktor, aby tak obohatil audio. Spoločnosť LG tomu hovorí “podávanie stereo výkonu celou konštrukciou”.

Špičková výbava

Nebude to ale iba o technológii Crystal Sound OLED. Na pokročilej audio výbave LG G8 ThinQ spolupracovala i ostrieľaná spoločnosť Meridian, čo vyústilo do technickej špecifikácie, ktorá spôsobí úzkosti snáď každému jednému konkurentovi z mobilného priemyslu.

V tlačovej správe sa totiž okrem iného hovorí o trojrozmernom zvuku DTS:X, kvalitnom digitálno-analógovom prevodníku (Hi-Fi Quad DAC) alebo o takzvanom Boombox reproduktore. Ten využíva voľný priestor v útrobách konštrukcie, aby prispel ku kvalitnejším basom a vyššej hlasitosti.

Plnohodnotné predstavenie LG G8 ThinQ prebehne počas podujatia MWC 2019, čiže už o pár dní.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať