Elektromobil od Porsche

Šéf Porsche: Máme nové batérie pre elektromobily, ktoré zlepšia ich dojazd

Porsche chce patriť medzi priekopníkov vo vývoji elektromobilov. Preto už v priebehu nadchádzajúceho roka vyrukuje so svojou veľkou inováciou.

Porsche chce patriť medzi priekopníkov vo vývoji elektromobilov. Preto už v priebehu nadchádzajúceho roka vyrukuje so svojou veľkou inováciou, ktorú bude reprezentovať nová generácia batérií. Bližšie detaily síce zatiaľ nepoznáme, no vraj môžeme počítať s citeľným zlepšením dojazdu.

Prezradil to sám Oliver Blume, ktorý vedie renomovanú nemeckú automobilku. Stalo sa tak v nedávnom rozhovore, kde okrem iného tvrdí i to, že zaznamenali nadštandardný záujem o ich avizovaný elektromobil Taycan. Kvôli tomu chcú čo najskôr rozšíriť aktuálne výrobné kapacity. V opačnom prípade by nemuseli stíhať držať krok s dopytom.

“Ďalšia generácia batérií príde v roku 2020 a prinesie zvýšenie kapacity našich článkov z 37 na 47 Ah. To nám umožní dosiahnuť dlhší dojazd, ktorý budeme postupne zavádzať do výroby.”

Nič viac však v tejto chvíli nevieme. Na konkrétnejšie detaily si teda budeme musieť ešte nejaký čas počkať. Je teda momentálne otázne, či s inováciou príde i prvá generácia nadchádzajúceho elektromobilu Porsche Taycan. K jej predstaveniu dôjde v priebehu septembra, takže tu nejaká tá šanca skutočne existuje. Ak s predajom začnú až o pár mesiacov po tom, jeho spustenie možno očakávať začiatkom ďalšieho roka.

Total
2
Zdieľaní