lidl

Lidl v Česku predáva elektrickú kolobežku: Má výkon 300 W a dojazd 12 km

V Lidl sa objavila elektrická kolobežka so základným dojazdom a priaznivou cenou. Čo je však zač a oplatí sa?

Elektrické kolobežky sa stali hitom ešte pred niekoľkými rokmi. Hlavne na Slovensku či v Česku ich príchod spopularizovalo šikovné riešenie od Xiaomi, ktoré si zamilovalo veľa jednotlivcov, aj firiem. Na vlnu „hypu“ chce naskočiť aj Lidl, ktorý v Česku začal na predajniach predávať kolobežku od firmy Denver.

Kolobežka Denver SCO-65210 sa v Lidli objavila za cenu 5 990 Kč, čo je v prepočte približne 233 €. Ako server Živě.cz, ktorý si kolobežku všimol upozorňuje, tento model si môžete kúpiť aj u iných predajcov, no Lidl je podstatne obľúbenejší a navštevovanejší, preto je dosť možné, že zákazníci prídu do kontaktu s produktom prvýkrát práve tam. V prípade, ak by ste sa vybrali do susedného Česka alebo tam bývate, majte na pamäti, že elektrické kolobežky si nie sú rovné.

Špecifikácia kolobežky ani zďaleka nie je ideálna

Len 8,8 kilogramu vážiaca kolobežka je vhodná pre ľudí s váhou do 100 kg, čo je vzhľadom na jej hliníkovú konštrukciu relatívne dobrý výsledok. Pohon zabezpečuje elektromotor s výkonom 300 W na prednom kolese, ktorý je schopný vyvinúť maximálnu rýchlosť 20 km/h. Výdrž zabezpečuje akumulátor s kapacitou 4 000 mAh pri 25 V (100 Wh), čo podľa špecifikácie stačí na 12 km dojazd.

O kontakt s vozovkou sa starajú 6,5-palcové kolesá, ktoré nemusíte dofukovať. Znamená to síce, že sa o defekty nemusíte obávať, zároveň je však jazda podstatne menej komfortná. Podobne ako pri iných lacných kolobežkách, aj pri tejto chýbajú poriadne brzdy. Predné koleso brzdí len elektromotorom, zadné je riešenie šliapaním na blatník.

Total
10
Zdieľaní