p30

Huawei P30 a nové iPhony budú mať displej od Samsungu

Vyzerá to tak, že Huawei a Samsung sa konečne dohodli na užšej spolupráci. Chystané modely P30 a P30 Pro budú mať kvalitné displeje.

Vyzerá to tak, že Huawei a Samsung sa konečne dohodli na užšej spolupráci. Naznačujú to informácie týkajúce sa dodávania zobrazovacích panelov pre chystané modely – Huawei P30 a P30 Pro. Práve tie majú získať OLED displeje od Samsungu.

Huawei tak nahrádza doterajších dodávateľov, BOE a LG, ktoré vyrobili displeje pre Mate 20 Pro, informuje server SamMobile.

Presný dôvod zmeny dodávateľov známy nie je, no špekuluje sa o tom, že Huawei nebol spokojný s kvalitou displejov na Mate 20 Pro. Niektoré z nich trpeli chybou, ktorá podanie farieb farbila dozelena. Samsung Display, na druhú stranu, má kapacitu pre dodanie všetkých potrebných displejov, ktoré sú kvalitou považované za najlepšie na svete.

Pre Huawei je takáto dohoda výhodná aj z logistického hľadiska. Jeden dodávateľ je väčšinou výhodnejší než dvaja.

Apple sa opäť dohodol do Samsungom

Ešte v decembri sme sa dozvedeli, že Apple tento rok pri chystaných iPhonoch opäť využije služby Samsungu. Samsung je totiž jeden z mála dodávateľov, ktorý je fyzicky schopný vyrobiť dostatočný počet displejov podľa náročných kritérií pre tak veľkého klienta, akým je Apple.

Total
11
Zdieľaní