youtube down

Gmail, Disk aj YouTube: Google bojuje s veľkými problémami

Ak ste dnes v skorých ranných hodinách chceli pracovať s jednými z najpopulárnejších služieb Google, mohli ste naraziť na problém.

Ak ste dnes v skorých ranných hodinách chceli pracovať s jednými z najpopulárnejších služieb Google, mohli ste naraziť na problém. Google Disk, YouTube a Gmail totiž na pár minút prestali fungovať. Problémy však pretrvávajú.

Problém sa týka napríklad možnosti nahrať a otvoriť, resp. stiahnuť prílohy z Gmailu, no problémom sa nevyhol ani YouTube, na čo na Twitteri okamžite upozornili nespokojní používatelia.

Momentálne vyšetrujeme nahlásenia problémov s Gmailom. Viac informácií poskytneme už čoskoro. Ovplyvnení používatelia sa na Gmail dostanú, no zobrazuje sa im chyba a stretávajú sa s vysokou odozvou servera,opisuje problém Google.

gmail vypadok
Problémy začali 13. marca krátko po 03:00

Rovnaká chyba aj pri Google Disk

Spoločnosť neskôr priniesla takmer identické hlásenie aj pri službe Google Disk: „Momentálne vyšetrujeme nahlásenia problémov so službou Google Disk. Viac informácií poskytneme už čoskoro. Ovplyvnení používatelia sa na Google Disk dostanú, no zobrazuje sa im chyba a stretávajú sa s vysokou odozvou servera,“ píše Google.

https://twitter.com/tuberculexi/status/1105676061310738434

Najviac sťažností zaznamenali technici YouTube, ktorý niektorým používateľom prestal fungovať, čo potvrdzujú aj nahlásenia na Twitteri a služba Downdetector monitorujúca stav obľúbených online služieb. Podľa dostupných informácií malo k výpadku dôjsť v skorých ranných hodinách, okolo 03:00.

Google na svojom webe informoval tesne pred 06:00, že na odstránení problémov stále pracuje. Potvrdil, že problémy stále pretrvávajú, no nie pri všetkých používateľoch. Aktualizáciu riešenia máme čakať už v najbližších minútach.

Total
13
Zdieľaní