Apex Legends

EA tlačí Apex Legends dopredu: Ninja vraj dostal 1 milión dolárov, aby streamoval hranie

Populárny streamer Ninja si po príchode nového battle royale titulu Apex Legends vraj polepšil o jeden milión dolárov.

Populárny streamer Ninja si po príchode nového herného titulu Apex Legends polepšil o jeden milión dolárov. Spoločnosť EA, pod ktorú patrí vývojárske štúdio Respawn, mu mala zaplatiť za to, aby ju zviditeľnil medzi svojimi fanúšikmi. Preto dlho netrvalo a je z nej ďalší veľký battle royale hit.

S touto správou prišiel server Reuters, ktorý sa odvoláva na svoje zdroje. Tie však bližšie nešpecifikoval. Hovorca spomínanej spoločnosti odmietol sumu komentovať. Pre The Verge uviedol iba to, že sa za žiadnych okolností nevyjadrujú k detailom dohôd.

Tyler Ninja Blevins si mal podľa dostupných informácií polepšiť svoju finančnú situáciu len krátko po príchode hry Apex Legends. Dohoda s EA zrejme zahŕňala zverejnenie počiatočného tweetu a následne streamovanie hrania prostredníctvom platformy Twitch, aby tak navnadil fanúšikov. Momentálne mu ich svieti na konte viac ako 13 miliónov, takže obecenstvo rozhodne nechýbalo.

Tento ťah EA mal teda nezanedbateľný vplyv na takmer instantný úspech nového battle royale titulu. Len v priebehu prvých 24 hodín si ho vyskúšalo cez 2,5 milióna hráčov. Ani nadchádzajúce dni ale neboli výnimkou. Po 72 hodinách svietilo na konte tvorcov číslo 10 miliónov a po mesiaci od príchodu bolo až o 40 miliónov väčšie.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!