Huawei Mate X

Konkurent Samsungu začne vyrábať flexibilné OLED displeje s integrovaným dotykom

Spoločnosť BOE pripravuje všetko potrebné na to, aby mohla spustiť výrobné linky, kde budú vznikať flexibilné OLED displeje s integrovaným dotykom.

Samsung má vo vývoji a produkcii pokročilých zobrazovacích panelov veľmi nebezpečného konkurenta. Spoločnosť BOE totiž pripravuje všetko potrebné na to, aby mohla slávnostne spustiť svoje výrobné linky, kde budú vznikať flexibilné OLED displeje s integrovanou dotykovou vrstvou.

S touto čerstvou informáciou vyrukoval kórejský web The Investor. Ten sa však odvoláva na bližšie nešpecifikované zdroje z priemyselného prostredia, ktoré mu ich posunuli.

V našich končinách pomenej známa čínska spoločnosť BOE vraj investovala do vývoja a výroby veľmi vysokú čiastku, aby tak mohla začať konkurovať Samsungu aj na trhu s nadchádzajúcou generáciou čoraz populárnejších OLED panelov. Tá má dotyk integrovaný priamo v sebe, čo vie výrobcom smartfónov ušetriť drahocenný priestor, ktorý môže byť využitý buď na zväčšenie kapacity batérie alebo zoštíhlenie zariadenia.

“Keďže si všimli, že Samsung vytvoril veľmi lukratívny trh s produktom, ktorý v sebe zahŕňa snímač dotyku, v BOE sa rozhodli ísť rovnakým smerom.”

Hovoria im Y-Octa

Flexibilné OLED displeje od BOE nesú podľa informácií z technologických kuloárov názov Y-Octa a už sú dokonca i pripravené na hromadnú výrobu. Zatiaľ však o ne prejavil záujem iba Huawei. Preto je viac ako len pravdepodobné, že budú súčasťou jeho nedávno predstaveného skladacieho smartfónu Mate X. A možno aj tohtoročných iPhonov.

Ešte dávnejšie sme sa dostali k podpultovej správe, ktorá hovorila o veľkom záujme zo strany Apple. Samsung mu mal dokonca poslať už aj pár testovacích vzoriek.

Pokiaľ by teda čínsky výrobca predsa len dokázal presvedčiť kalifornské jabĺčko, výnimkou zrejme nebudú ani nadchádzajúce iOS smartfóny. Táto pokročilá zobrazovacia technológia sa dá využiť i ako súčasť konštrukcie konvenčne prevedených modelov, nielen tých skladacích.

Total
2
Zdieľaní