Apex Legends je zlatá baňa: Hra za prvý mesiac zarobila 81 miliónov €

Ďaleko najúspešnejšia hra zadarmo prekonáva rekord za rekordom.

0
Apex Legends
Apex Legends

Ak ste hráčom a nežijete niekde v jaskyni, určite ste postrehli nový herný titul Apex Legends od vývojárskeho štúdia Respawn Entertainment spadajúce pod krídla EA. Aj napriek prvotnej kritike smerujúcej hlavne na politiku EA sa hre neuveriteľne darí.

Nové informácie od spoločnosti Nielsen naznačujú, že Apex Legends zaznamenal najlepší prvý mesiac od vydania zo všetkých „free-to-play“ hier. Za jeden mesiac totiž na účet tvorcov pribudlo 92 miliónov dolárov, čo je v prepočte niečo vyše 81 miliónov eur.

Na veľký úspech Apex Legends zareagoval aj Tim Sweeney, šéf vývojárskeho štúdia Epic Games stojacim za populárnym Fortnite. Sweeney tvrdí, že aj keď je Apex Legends populárnym titulom, na Fortnite jednoducho nemá. Fortnite totiž za uplynulý mesiac získal 50 miliónov hráčov, teda rovnako veľa ako samotný Apex Legends. Celkovo má Fortnite hrať až 250 miliónov hráčov.

Pre rast Apex Legends bude dôležitý úspech systému Battle Pass, ktorý je rozdelený do dvoch úrovní – jeden je zadarmo a ten druhý je platený. Cena za platenú verziu začína na 9,90 €.