Tesla má záhadnú novinku: Čaká nás predstavenie crossoveru Model Y?

Elon Musk prezradil, že nám jeho spoločnosť Tesla predstaví záhadnú novinku. Je však otázne, či pôjde o divíziu Tesla Motors alebo Tesla Energy.

Elon Musk prezradil, že nám jeho spoločnosť Tesla predstaví záhadnú novinku. Je však otázne, či pôjde o divíziu Tesla Motors alebo Tesla Energy, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou energetických riešení. V prvom prípade možno očakávať crossover Model Y, zatiaľ čo v tom druhom zase nový typ stacionárnej batérie.

Pri elektromobile by sme sa však zrejme zatiaľ dočkali iba podrobnejších informácií o avizovanom predstavení spomínaného elektromobilu. Deň D má totiž prebehnúť počas marca, no čerstvo oznámené tlačové podujatie naplánovali na tento štvrtok, čiže na 28. februára. Buď ho teda presunuli alebo sa predsa len stane tak, ako i očakávame.

Nový elektromobil Model Y bude reprezentovať kompaktnejšieho, slabšie vybaveného a zároveň aj cenovo dostupnejšieho súrodenca elektrického SUV, Model X. Pôvodne mal stáť na základoch Modelu 3, no Elon nakoniec oznámil, že siahnu po úplne novej platforme. Preto možno očakávať veľmi zaujímavú technickú špecifikáciu. O hardvérovej výbave ale zatiaľ nič nevieme.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Vieme iba to, že Tesla začne s výrobou tejto avizovanej štvorkolesovej novinky na prelome rokov 2019 a 2020.