Tesla Model 3

Automobilky majú strach: Model 3 od Tesly vraj ovplyvňuje ich predaje

Elektromobil Model 3 je tŕňom v oku renomovaných automobiliek. Teda aspoň tak naznačil šéf jedného z najväčších predajcov áut v USA.

Elektromobil Model 3 je tŕňom v oku renomovaných automobiliek. Teda aspoň tak naznačil šéf jedného z najväčších predajcov áut v Spojených štátoch amerických. Vraj o tom niet žiadnych pochýb. Produkty od Tesly sú totiž čoraz populárnejšie a čoraz úspešnejšie.

Tvrdí to človek s menom Jeff Dyke. Ten vedie spoločnosť Sonic Automotive, ktorá má v súčasnosti pod sebou viac ako 100 predajní, kde ponúka vozidlá od viacerých výrobcov z celého sveta vrátane Európy.

Na otázku, či Model 3 vplýva na predaje tradičných automobiliek, odpovedal priamo a stručne. Stalo sa tak počas nedávneho oznamovania obchodných výsledkov.

“O tom niet pochýb. Tento rok chcú predať viac ako 300 000 elektromobilov, minulý rok ich predali tiež veľa. Môžete o ich problémových službách hovoriť, čo len chcete, no aj tak budú predávať viac áut. Neviem, či ide o viac ako nejaký kult, no skláňam pred nimi klobúk. Predávajú veľmi veľa áut.”

Napríklad také BMW by malo podľa názoru Jeffa priniesť viac schopnejších elektromobilov, aby stíhalo za konkurenciou. V opačnom prípade môžu mať skôr či neskôr problémy. Ľudia po produktoch od americkej Tesly doslova bažia, pretože sú vďaka pokročilým technologickým vymoženostiam cool.

TIP REDAKCIE
Samsung ukázal displeje budúcnosti: Predstavil novú éru technológie Micro LED!

“Poviem vám, že som strávil veľa času na stretnutiach s výrobcami a päť rokov dozadu označovali Teslu za nepodstatnú záležitosť. Dnes ide o prioritu každého manažmentu,” dodal.

Vyzerá to teda tak, že sa nám tu začína opakovať starý známy model, ktorý poznáme z mobilného priemyslu. Keď kalifornské jabĺčko predstavilo ešte v roku 2007 prvú generáciu iPhonu, vtedajší giganti ako Nokia a BlackBerry iba arogantne mávli rukou, čo nakoniec vyústilo až do štádia, kedy si ich medzi sebou posúvajú súčasní giganti.