Avizovaný elektromobil od spoločnosti Kia

Ďalší elektromobil na obzore. Kia onedlho predstaví záhadnú novinku

Už o pár dní spoznáme elektrickú novinku z dielne kórejskej automobilky Kia. Zatiaľ pôjde iba o koncept, z ktoré by mal byť v neďalekej budúcnosti reálny automobil.

Už o pár dní spoznáme elektrickú novinku z dielne kórejskej automobilky Kia. Zatiaľ pôjde iba o koncept, z ktorého by mal byť v neďalekej budúcnosti reálny automobil. Preto nevieme takmer vôbec nič. Iba to, čo nám odhaľuje čerstvo zverejnený obrázok s prednou stranou karosérie.

Vďaka nemu už dnes vieme, že elektromobil ponúkne spätné kamery, bohaté a zároveň i dôkladne premyslené LED osvetlenie alebo svojský dizajn, aký očarí nejedného fanúšika futuristických kabátov. Vyzerá totiž, akoby prišiel z ďalekej budúcnosti.

Čo sa týka modernej alternatívy klasických spätných zrkadiel, tak tú si začína osvojovať čoraz viac automobiliek. Nedávno tak spravila napríklad nemecká špička Audi, ktorá ponúka kamery ako dodatočnú časť výbavy elektrického SUVčka e-tron. Podobne ako ona, aj Kia chce týmto krokom zredukovať odpor vzduchu. Lepšia aerodynamika karosérie predsa prispieva k predĺženiu dojazdu. A čím lepší dojazd, tým lepšie predaje.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!

“Chceme priniesť elektromobil, ktorý nielen, že reaguje na pochyby používateľov ohľadne dojazdu, výkonu, siete nabíjacích staníc a dynamiky jazdy, ale ešte aj dobre vyzerá, keď sa naň pozriete, a spôsobuje zimomriavky, keď v ňom jazdíte.”

Kompletný dizajn nadchádzajúceho elektromobilu vrátane jeho technickej špecifikácie spoznáme 5. marca ešte pred oficiálnym začiatkom každoročného autosalónu v švajčiarskej Ženeve.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať