Elektromobily Tesla

Zlodeji to majú ťažšie: Elektromobily Tesla dostali novú funkciu Sentry Mode

Tak ako bolo avizované, sa nakoniec aj stalo. Automobilka Tesla oznámila, že sprístupňuje pre jej elektromobily novú funkcionalitu Sentry Mode.

Tak ako bolo avizované, sa nakoniec aj stalo. Automobilka Tesla oznámila, že pre svoje elektromobily sprístupňuje novú funkcionalitu, ktorá má za úlohu zvýšiť bezpečnosť. Tentokrát však nie na cestách, ale pred potenciálnou krádežou vozidla. Novinka sa volá Sentry Mode a toto všetko dokáže.

Sprístupnenie bezpečnostnej funkcionality prebehne prostredníctvom nadchádzajúcej softvérovej aktualizácie. Stačí teda iba nainštalovať príslušný aktualizačný balíček. Zatiaľ si ho však stiahnu iba majitelia Modelu 3. Luxusný sedan Model S a SUVčko Model X prídu na rad až trošku neskôr, píše Electrek.

Sentry Mode bude využívať všetky senzory a dostupné kamery v karosérii elektromobilu, aby ho tak ochránil pred prípadným odcudzením, respektíve fyzickým poškodením. Keď inteligentný systém zaznamená napríklad rozbitie okna, v tom okamihu spustí hudbu a rozsvieti displeje, aby kriminálnika čo najrýchlejšie odlákal.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

Nezabudli ani na zvieratá

Okrem Sentry Mode bude ale po novom k dispozícii aj funkcia Dog Mode, ktorá sa pre zmenu postará o pohodlie domácich miláčikov. Keď ju používateľ elektromobilu aktivuje pred odchodom do obchodu, systém začne od tej chvíle regulovať teplotu, aby sa prítomní pasažieri cítili čo najlepšie. Na palubnom displeji navyše zobrazí dobre čitateľný text, ktorým dá okoloidúcim najavo, že je všetko v absolútnom poriadku.

Viac detailov nájdete na autentickom videu nižšie.