snapchat

Snapchat: Nová aplikácia pre Android bude dostupná tento rok!

Ak patríte medzi užívateľov služby Snapchat a vlastníte zariadenie s operačným systémom Android, tešiť sa môžete na úplne novú aplikáciu. Musíte si však na ňu ešte počkať. 

Ak patríte medzi užívateľov služby Snapchat a vlastníte zariadenie s operačným systémom Android, tešiť sa môžete na úplne novú aplikáciu. Musíte si na ňu však ešte počkať. 

Existenciu novej aplikácie pre Android potvrdil sám šéf spoločnosti Snap Evan Spiegel. V rozhovore pre CNBC uviedol, že bude pripravená do konca tohto roka. Aplikácia už v skutočnosti existuje, no v rámci testovania ju ale môže používať iba hŕstka vybraných ľudí.

Tvorcovia si od novej aplikácie sľubujú, že vďaka nej narastie počet aktívnych užívateľov a zvráti tak dlhodobý klesajúci trend. Len v 3. štvrťroku 2018 služba stratila 2 milióny užívateľov. V súčasnosti aplikáciu používa asi 185 miliónov používateľov.

snapchat
Šéf Snapchatu Evan Spiegel

Na svete sú aktívne dve miliardy zariadení s operačným systémom Android. Snapchat teda má koho s novou aplikáciou osloviť. Otázne ale je, či nová aplikácia nejaký záujem vzbudí. Aj keď si od nej tvorcovia asi sľubujú veľa.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Snapchat je presne tou aplikáciou, ktorá prišla ako prvá s funkciou Príbehov. Tento koncept neskôr bez okolkov prevzal Instagram, kde je vôbec najpopulárnejší. Postupne si Príbehy osvojili aj ďalšie sociálne siete a aplikácie.