Refrigerdating je nová zoznamovacia aplikácia od elektronického giganta  Samsung. Ľudí takto spája doslova obsah ich chladničky.

Samsung prekvapuje novým kúskom, ktorý znie pomerne šialene. Dokázali by ste si nájsť partnera alebo partnerku na základe toho čo konzumuje? Samsung si myslí, že áno. Aplikácia Refrigerdating funguje v rade smart chladničiek Family Hub a spája nádejných nezadaných ľudí na základe podobnosti ich stravovacích návykov.

Chladnička stojí okolo 4 000 dolárov a algoritmus, ktorý sa v nej nachádza, nie je tak úplne dokonalý. To však vôbec nevadí, pretože v neposlednom rade predsa len spája ľudí z rovnakého sociálno-ekonomického sektora. „Dúfame, že ľudia sa pomocou obsahu svojej chladničky môžu stretnúť aj za omnoho úprimnejších a transparentnejších okolností,“ tvrdí manažérka pre vzťahy s verejnosťou, Elin Axelsson.

TIP REDAKCIE
iPhone 12 a Galaxy S11 budú mať väčšie batérie: Môže za to šikovná inovácia

Aplikácia je však pravdepodobne len marketingovou stratégiou

Služba, ktorú Samsung priložil ku svojej smart chladničke nie je práve altruistická. Spoločnosť ju s najväčšou pravdepodobnosťou používa len na podporu radu svojich chladničiek. Prečo si to myslíme? Ak chcete stretnúť na internete niekoho, kto má v chladničke podobné jedlo ako vy, budete musieť obaja takúto chladničku vlastniť. A povedzme si úprimne, až tak zlý nápad to nie je – obsah chladničky dokáže povedať o charaktere človeka skutočne veľa.