AR okuliare, ktoré fungujú vďaka smartwatch

Hodinky v okuliaroch: Huawei pracuje na AR zariadení, aké tu ešte nebolo

Pár odborníkov z radov Huawei vyvíja futuristické okuliare, ktoré poháňajú inteligentné hodinky. Teda aspoň tak naznačuje žiadosť o pridelenie patentu.

O tom, že rozšírená realita predstavuje neoddeliteľnú súčasť našej neďalekej budúcnosti, nie je žiadnych pochýb. A keďže to vie aj gigant Huawei, pár odborníkov z jeho radov vyvíja futuristické okuliare, ktoré poháňajú inteligentné hodinky. Teda aspoň tak naznačuje žiadosť o pridelenie patentu.

Súčasťou žiadosti je okrem iného i pomerne detailný náčrt konštrukcie, kde je špeciálne miesto pre umiestnenie prispôsobených smartwatch. Bez nich by bolo toto AR zariadenie iba obyčajnými okuliarmi. Nedisponuje totiž vlastnými útrobami, čiže nemá procesor a ani operačnú pamäť, iba malý HUD displej, sklíčka a rámik.

Nič podobné dnes na pultoch obchodov zatiaľ nenájdeme. Spoločnosť Huawei má preto jedinečnú príležitosť priniesť niečo, čo tu ešte nebolo. Ak by zapracovali na intuitívnosti používania alebo dizajne, nemusí to byť vôbec zlý nápad. Samozrejme, jedna žiadosť hneď neznamená, že sa i niečoho reálne dočkáme. Možné to však určite je.

TIP REDAKCIE
Razer prichádza s RGB ventilátorom pre smartfóny, stojí 60 dolárov

HUD displej aj fotoaparát

Ako máme príležitosť vidieť na dostupných náčrtov zo žiadosti o pridelenie patentu nižšie, informácie sú používateľovi AR zariadenia podávané prostredníctvom prítomného displeja s veľmi kompaktnými rozmermi. Má ho ale tesne pri oku, takže s tým nebude absolútne žiadny problém. Ide predsa o takzvaný HUD panel, ktorý je na niečo také špeciálne vyrobený.

AR okuliare, ktoré fungujú vďaka smartwatch
AR okuliare, ktoré fungujú vďaka smartwatch (ZDROJ LetsGoDigital)

Ak by sme sa okuliarov predsa len dočkali, Huawei popri nich bez akýchkoľvek pochýb predstaví aj kompatibilné inteligentné hodinky so zabudovaným fotoaparátom. Ten podľa dostupných informácií umiestnia priamo na bok konštrukcie, aby bol k dispozícii počas toho, keď ich dočasne vložíme do konštrukcie AR zariadenia.

Vyzerá to teda veľmi, ale veľmi zaujímavo. Otázne teraz zostáva už iba to, aká tu existuje pravdepodobnosť, že sa z teórie jedného dňa predsa len stane reálny produkt.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať