Nubia Alpha

Nubia Alpha oficiálne: Smart náramok s ohybným displejom funguje aj ako telefón!

Rok 2019 je rokom ohybných displejov. Zjavné to bolo z prvých veľkých tlačových konferencií výrobcov ako Samsung či Huawei.

Rok 2019 je rokom ohybných displejov. Zjavné to bolo z prvých veľkých tlačových konferencií výrobcov ako Samsung či Huawei. Do exkluzívneho klubu sa chcú pridať aj ďalší výrobcovia, medzi ktorých patrí aj spoločnosť ZTE.

Ich dcérska značka Nubia na MWC predstavila inteligentný náramok s ohybným 4-palcovým OLED displejom. Nubia Alpha (často označovaná ako Nubia α) disponuje displejom vyvinutým v spolupráci so spoločnosťou Visionox. Vzhľadom na to, že ide o hodinky, Nubia Alpha ponúka úzky a zároveň vysoký displej s pomerom strán 36:9 a rozlíšením 960 x 192 pixelov.

Zariadenie poháňa procesor Snapdragon Wear 2100 určený pre nositeľné technológie. Súčasťou Nubia Alpha je aj 1 GB operačná pamäť RAM8 GB úložisko, o ktorom Nubia tvrdí, že hravo vystačí až na 1 000 pesničiek. Náramok poháňa 500 mAh batéria s 1-2 dňovou výdržou.

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!
Nubia Alpha
Nubia Alpha

Smart náramok však dokáže fungovať aj ako telefón. Firma totiž vyrobí eSIM verziu s podporou 4G LTE konektivity. Klasická verzia ponúkne len Bluetooth a Wi-Fi pripojenie.

Nubia Alpha
Nubia Alpha

Súčasťou konštrukcie je aj 5 Mpx fotoaparát (f/2.2) pre videohovory a základné fotografie. Konštrukcia Nubia Alpha je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, dostupná je aj verzia pokrytá 18 karátovým zlatom. Obe verzie sú odolné vode.

Nubia Alpha, Foto: T3

Bluetooth verzia (len v čiernej) zaujímavého náramku sa začne predávať už v apríli a stáť bude 450 €. eSIM model do Európy príde až koncom leta za 550 €, resp. 650 € (zlatá verzia).