Nubia REDMAGIC 7 prichádza do Európy: Špičkové herné delo štartuje na cene 629 €!

Čo sa týka výkonnejšieho variantu REDMAGIC 7 Pro, vôbec prvého herného smartfónu so selfie fotoaparátom pod displejom, ten by mal na globálny trh doraziť počas druhého štvrťroku 2022.

Spoločnosť Nubia uvádza na svetový trh svoj najnovší herný smartfón v podobe REDMAGIC 7. Zariadenie láka hráčsku komunitu na maximálne čísla zakomponované do nádherne, priam až odvážne spracovaného tela. A čo je najlepšie, nepýta si zaň toľko peňazí ako veľká časť konkurencie.

Nubia REDMAGIC 7: Špecifikácia

Displej6,8″ AMOLED
FHD+ (20 : 9)
Obnovovacia frekvencia 165 Hz
Vzorkovacia frekvencia 720 Hz
Magic GPU 2.0
Gorilla Glass 5
ČipsetQualcomm Snapdragon 8 Gen 1
RAM12/16/18 GB (6 GB virtuálna RAM)
ROM128/256 GB
Rozmery170,57 x 78,33 x 9,3 mm
Váha215 g
KonštrukciaHliník + sklo
SoftvérREDMAGIC OS 5.0 + Android 12 + Magic Write
Batéria4 500 mAh
Nabíjanie65 W (nabíjačka obsiahnutá v balení)
Zadné fotoaparáty64 Mpx (hlavný)
8 Mpx (širokouhlý)
2 Mpx (makro)
Selfie fotoaparát8 Mpx
KonektivitaBluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11, NFC, detekcia srdcového tepu
Audio2 reproduktory, 3 mikrofóny, 3,5 mm výstup, DTS
Dodatočné tlačidlá2 adaptívne tlačidlá (500 Hz)
Chladenie20 000 rpm (+ RGB LED podsvietenie pri variante Supernova)
FarbySupernova (transparentná), Obsidian (čierna), Pulsar (gradient)

Nubia REDMAGIC 7

REDMAGIC 7 od spoločnosti Nubia posúva kapacity herných smartfónov na úplne novú úroveň. Zariadenie je vybavené špičkovým čipsetom Snapdragon 8 Gen 1, nádherným displejom s bleskovou odozvou (vzorkovacia frekvencia 720 Hz) a multidimenzionálnym chladiacim systémom ICE 8.0 na čele s výkonným ventilátorom, ktorý zvládne až 20 tisíc otáčok za minútu.

REDMAGIC 7
Zdroj: REDMAGIC

Nádherná konštrukcia, obrovská RAM a nabíjačka v balení

Smartfón prichádza na globálny trh v troch variantoch. Prvým je Obsidian (čierny) s 12 GB operačnej pamäte a 128 GB interného úložiska. Do stredu výrobca dosadil variant Pulsar (gradient) so 16 GB RAM a 256 GB úložiskom. Najvyšším modelom je Supernova (transparentný), ktorý ponúka až 18 GB RAM a 256 GB interného úložného priestoru. A ak by vám ani 18 GB operačnej pamäte nestačilo, môžete si ju virtuálne rozšíriť do dodatočných 6 GB.

Konštrukcie variantov Obsidian a Pulsar prichádzajú s viditeľným svietiacim logom REDMAGIC na zadnej strane. Samozrejme, rátať môžete aj s mnohými milovaným RGB podsvietením. Transparentná verzia sa taktiež vyznačuje RGB podsvietením, avšak priamo vo vnútri konštrukcie, respektíve v okolí chladiča.

Čo sa týka batérie, výrobca zvolil 4 500 mAh článok s podporou pre bleskové 65 W nabíjanie. Skvelou správou je, že nabíjačku nájdete priamo v balení, čiže si ju nemusíte dokupovať samostatne.

Nechýba ani špičkový softvér

Zabudnúť samozrejme nesmieme ani na rozhranie REDMAGIC OS 5.0. Jeho cieľom je maximalizovať herný zážitok, a to prostredníctvom nemalej hŕstky šikovných funkcií. K dispozícii je napríklad možnosť rýchleho ukladania screenshotov z hier, ktoré je následne možné zobraziť v knižnici Quick Picture Library. Hráči taktiež majú možnosť si počas hrania zapisovať poznámky a pripínať ich na tabuľu, pričom ich náhľady (max 50) vedia byť k dispozícii na bočnej strane obrazovky.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Softvér ďalej prichádza s funkciou špeciálnych pripomienok, ktoré užívateľov pri hraní informujú o blížiacich sa dôležitých udalostiach. V hernom režime sú prispôsobené aj notifikácie, a to tak, aby hráčov nevyrušovali počas maximálnej sústredenosti.

Súčasťou operačného systému je ďalej funkcia Magic Write. Tá sa sústredí na bleskovo rýchle zapisovanie a čítanie súborov, čo má zrýchliť inštaláciu aplikácií o až 30 % v porovnaní s konkurenciou. Implementovaná bola aj efektívna optimalizácia, aby užívateľ mohol z CPU aj GPU vyťažiť čo najviac.

Špičkový displej a až 400-krát rýchlejšie odvádzanie tepla

Prednú stranu zariadenia pokrýva nádherný 6,8-palcový AMOLED displej s rozlíšením FHD+, obnovovacou frekvenciou 165 Hz a vzorkovacou frekvenciou až 720 Hz. Reakcia na dotyky tak bude doslova okamžitá.

Panel ďalej ponúka pokrytie farebnou škálou DCI-P3. Maximálny jas však dosahuje len 700 nitov, čo môže predstavovať problémy pri hraní na priamom slnku.

V neposlednom rade treba spomenúť technológiu 2.0 Magic GPU, ktorá sľubuje až o 60 % stabilnejšie snímkovanie.

Nebol by to herný smartfón, keby výrobca nemyslel ani na efektívne odvádzanie tepla. Ventilátor zabudovaný v konštrukcii zvládne 20 tisíc otáčok za minútu. Nubia tvrdí, že odvádzanie tepla je po novom až 400-krát rýchlejšie ako pri predošlej generácii, REDMAGIC 6. Naopak, hluk ventilátora sa mal znížiť, a to takmer o polovicu.

Adaptívne tlačidlá s rekordnou odozvou

O tom, že ide o smartfón určený pre tých najvášnivejších hráčov, svedčí aj dvojica adaptívnych tlačidiel, vďaka ktorým pôsobí ako plnohodnotný konzolový ovládač. Prekvapujú predovšetkým odozvou, ktorá činí len 7,4 ms. Nízkej odozvy sa dočkalo aj audio, nakoľko zariadenie dostalo výstup pre slúchadlá.

Aby sa nezabudlo

Hoci optika nepatrí medzi priority herných zariadení, Nubia do zariadenia zabudovala tri zadné objektívy s rozlíšeniami 64 Mpx, 8 Mpx a 2 Mpx. Vpredu sa nachádza 8 Mpx selfie senzor.

Ceny a dostupnosť

REDMAGIC 7 si bude možné objednať od 10. marca, a to prostredníctvom oficiálneho webu REDMAGIC. Ceny sú nasledovné:

  • Obsidian (12/128 GB): 629 €
  • Pulsar (16/256 GB): 729 €
  • Supernova (18/256 GB): 799 €

Čo sa týka výkonnejšieho variantu REDMAGIC 7 Pro, vôbec prvého herného smartfónu so selfie fotoaparátom pod displejom, ten by mal na globálny trh doraziť počas druhého štvrťroku 2022.

Ako ho získať zadarmo?

Špičkovú hernú novinku môžete získať aj bezplatne, ak máte trochu šťastia. Ako na to?

Od 4. do 6. marca sa od 19:00 nášho času bude konať turnaj v hre Call of Duty Mobile, v ktorom sa objavia mená ako Noahfromyoutube, Jokesta, Aerith, dHitman, Ducky či Parka.

Vo finálnom štádiu turnaja pôjde o boj 4 proti 4, pričom hrať sa bude o cenu 4 000 dolárov. Vy ako diváci pritom môžete tipovať a hlasovať za víťazný tím. Ak tipnete správne, máte šancu vyhrať REDMAGIC 7, bez akýchkoľvek poplatkov.

Začať môžete už dnes, a to prostredníctvom tohto linku.

Kde turnaj sledovať?

Živý záznam z turnaja bude možno sledovať na Trovo a YouTube

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať