Nintendo Switch

Menšia a lacnejšia: Nintendo odkrýva tajomstvá o novej konzole Switch

Japonský priekopník z herného priemyslu pripravuje kompaktnejšiu a ešte lacnejšiu verziu jeho enormne populárnej hernej konzoly Nintendo Switch.

Japonský priekopník z herného priemyslu pripravuje kompaktnejšiu a ešte lacnejšiu verziu jeho enormne populárnej hernej konzoly Nintendo Switch. Technologické kuloáre však nehovoria o druhej generácii, ale iba o akejsi odľahčenej verzii pre menej náročných zákazníkov.

Je tu preto nepravdepodobné, že dostane názov Switch 2 alebo niečo podobné. Skôr tu pripadá do úvahy Switch Lite. S touto ešte relatívne horúcou správou vyrukoval renomovaný server Nikkei.

Ako píše Engadget, špekulácie spomínajú hneď niekoľko spôsobov, prostredníctvom ktorých vie japonská špička ušetriť na nákladoch. Priestor pre škrtanie ponúka napríklad taká konektivita, obrazovka či samotné konštrukčné prevedenie.

Nintendo môže predsa siahnuť po menšej uhlopriečke, nižšom rozlíšení, škaredších farbách alebo neintegruje modulárny systém, čo by znamenalo, že herné ovládače napevno pripevní o prenosnú časť hernej konzoly. Možností je tu však podstatne viac.

Do úvahy tu ale spadá aj to, že výrobca začne ponúkať cenovo dostupnejšiu verziu Switch bez doku. Tá súčasná ho má už v základnom balení, takže zo strany zákazníka netreba nič dodatočne dokupovať.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Nová konzola Switch by mohla uzrieť svetlo sveta počas tohtoročného herného podujatia E3. O predstavení a jeho termíne sa však zatiaľ vôbec nehovorí, takže máme česť iba s naozaj hrubým odhadom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať