Xiaomi predstavilo Mi 9 pre Európu a model Mi Mix 3 s 5G konektivitou!

0
xioami mi 9

Čínske Xiaomi to na podujatí MWC 2019 rozbalilo vo veľkom. Nová vlajková loď za nevlajkové peniaze, model Mi 9, už síce predstavená bola, no chýbalo nám avízo o európskej, resp. globálnej dostupnosti a cene.

Na MWC 2019 sme sa tieto podrobnosti dozvedeli, no zároveň sa môžeme kochať aj prvým 5G smartfónom z dielne Xiaomi. Čo všetko Xiaomi Mi 9 ponúka, sa dozviete v stále čerstvom článku z oficiálneho predstavenia. To, ako fotí, sa dozviete TU.

Model Mi 9 sa bude v Európe predávať za 449 EUR v konfigurácii so 6 GB operačnou pamäťou a 64 GB interným úložiskom. Verzia so 128 GB priestorom pre dáta vytiahne z peňaženiek 499 EUR. Novinka sa začne v kľúčových európskych krajinách predávať od budúceho týždňa.

mi 9
Xiaomi Mi 9

Ako to je s dostupnosťou konkrétne u nás, zatiaľ nevieme. Skôr či neskôr sa ale Xiaomi Mi 9 určite objaví aj na našom trhu, poprípade v oficiálnej predajni mi-store.sk. Trvať by to nemalo dlho.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Štýlový Mi Mix 3 mnohí považujú za to najlepšie a najzaujímavejšie z produkcie značky Xiaomi. Práve tento model dostal výsadu byť prvým v portfóliu výrobcu Xiaomi, ktorý zvládne 5G konektivitu.

Oproti bežnej verzii sú tu isté odlišnosti. Mi Mix 3 5G poháňa Snapdragon 855 s potrebným 5G modemom X50 a má väčšiu, 3800 mAh batériu.

Xiaomi Mi Mix 3 5G
Xiaomi Mi Mix 3 5G

Super AMOLED obrazovka, ktorá vďaka mechanickej výsuvnej konštrukcii obsadila 93,4 percent prednej plochy zariadenia, zostala zachovaná podobne, ako duálny fotoaparát tvorený dvoma 12 Mpx obrazovými snímačmi. Pamäte majú kapacity 10/128 GB.

Xiaomi Mi Mix 3 5G bude zrejme pomerne ťažkým smartfónom. Výrobca sa informáciám o rozmere a váhe vyhol. Už bežná 4G verzia vážila 218 gramov, čo je jednoducho viac ako dosť. Väčšia batéria váhu pravdepodobne ešte navýšila.

TIP REDAKCIE
Ktorý telefón alebo príslušenstvo Xiaomi sa oplatí a kde ho kúpiť čo najlacnejšie?

Momentálne nevieme, na ktoré trhy novinka dorazí. Predaj ale odštartuje v máji s cenou od 599 EUR. Výrobca Xiaomi tak zostáva verný svojej cenovej politike, ktorú nezmenila ani pokročilá 5G technológia.