xioami mi 9

Xiaomi predstavilo Mi 9 pre Európu a model Mi Mix 3 s 5G konektivitou!

Čínske Xiaomi to na podujatí MWC 2019 rozbalilo vo veľkom. Nová vlajková loď za nevlajkové peniaze, model Mi 9, už síce predstavená bola, no chýbalo nám avízo o európskej, resp. globálnej dostupnosti a cene.

Čínske Xiaomi to na podujatí MWC 2019 rozbalilo vo veľkom. Nová vlajková loď za nevlajkové peniaze, model Mi 9, už síce predstavená bola, no chýbalo nám avízo o európskej, resp. globálnej dostupnosti a cene.

Na MWC 2019 sme sa tieto podrobnosti dozvedeli, no zároveň sa môžeme kochať aj prvým 5G smartfónom z dielne Xiaomi. Čo všetko Xiaomi Mi 9 ponúka, sa dozviete v stále čerstvom článku z oficiálneho predstavenia. To, ako fotí, sa dozviete TU.

Model Mi 9 sa bude v Európe predávať za 449 EUR v konfigurácii so 6 GB operačnou pamäťou a 64 GB interným úložiskom. Verzia so 128 GB priestorom pre dáta vytiahne z peňaženiek 499 EUR. Novinka sa začne v kľúčových európskych krajinách predávať od budúceho týždňa.

mi 9
Xiaomi Mi 9

Ako to je s dostupnosťou konkrétne u nás, zatiaľ nevieme. Skôr či neskôr sa ale Xiaomi Mi 9 určite objaví aj na našom trhu, poprípade v oficiálnej predajni mi-store.sk. Trvať by to nemalo dlho.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Štýlový Mi Mix 3 mnohí považujú za to najlepšie a najzaujímavejšie z produkcie značky Xiaomi. Práve tento model dostal výsadu byť prvým v portfóliu výrobcu Xiaomi, ktorý zvládne 5G konektivitu.

TIP REDAKCIE
iPhone čaká obrovská zmena: Apple vraj plánuje presedlať na USB-C!

Oproti bežnej verzii sú tu isté odlišnosti. Mi Mix 3 5G poháňa Snapdragon 855 s potrebným 5G modemom X50 a má väčšiu, 3800 mAh batériu.

Xiaomi Mi Mix 3 5G
Xiaomi Mi Mix 3 5G

Super AMOLED obrazovka, ktorá vďaka mechanickej výsuvnej konštrukcii obsadila 93,4 percent prednej plochy zariadenia, zostala zachovaná podobne, ako duálny fotoaparát tvorený dvoma 12 Mpx obrazovými snímačmi. Pamäte majú kapacity 10/128 GB.

Xiaomi Mi Mix 3 5G bude zrejme pomerne ťažkým smartfónom. Výrobca sa informáciám o rozmere a váhe vyhol. Už bežná 4G verzia vážila 218 gramov, čo je jednoducho viac ako dosť. Väčšia batéria váhu pravdepodobne ešte navýšila.

Momentálne nevieme, na ktoré trhy novinka dorazí. Predaj ale odštartuje v máji s cenou od 599 EUR. Výrobca Xiaomi tak zostáva verný svojej cenovej politike, ktorú nezmenila ani pokročilá 5G technológia.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať