Ilustračný obrázok

Je to iba otázka času: Jedna z TOP amerických bánk má vlastnú kryptomenu

Americká banka JP Morgan vyrukovala s vlastnou digitálnou menou. Nová kryptomena dostala názov JPM Coin.

Americká banka JP Morgan vyrukovala s vlastnou digitálnou menou, ktorú nazvala JPM Coin. Kryptomena bude slúžiť pre okamžitú realizáciu transakcií v rámci takzvaných veľkoobchodných biznisov. Jej používanie ale spočiatku výrazne obmedzia, pretože musia najskôr uskutočniť testovaciu fázu.

V rámci skúšobnej doby umožnia úzkemu okruhu klientov banky, aby využívali kryptomenu JPM Coin, ako keby išlo o tradičné peniaze. Tento krok im poskytne priestor na dokončenie posledných detailov a potom môžu veselo spustiť ostrú prevádzku bez striktných limitov.

Server CNBS informuje, že ide o prvú digitálnu menu od veľkej americkej banky. To, čo teraz spravila JP Morgan, zatiaľ nespravila ani jedna z nich. Je to však iba otázkou času. Skôr či neskôr prídu s podobným nápadom aj iné renomované značky z finančného sektoru. Čakajú iba na správnu chvíľu, pretože bez regulácie nemajú takmer žiadne záruky.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Bitcoin je podvod

Banka JP Morgan priniesla vlastnú kryptomenu aj napriek tomu, že jej šéf označil Bitcoin za “podvod”. A nielen to.

Okrem toho upozornil každého svojho zamestnanca, aby neskúšal obchodovať s digitálnymi menami. V opačnom prípade mu v tej dobe hrozil okamžitý vyhadzov. K tomuto nešťastnému incidentu došlo ešte v druhej polovici roka 2017, no odvtedy sa veci podľa všetkého tak trošku zmenili.