gaming

Samsung má pomocou AI zvýšiť výkon v hrách: Neuro Game Booster môže prísť už s Galaxy S10!

Samsung si na príslušnom európskom úrade zaregistroval ochrannú známku pre softvérový produkt pomenovaný ako Neuro Game Booster.

Samsung si na príslušnom európskom úrade zaregistroval ochrannú známku pre softvérový produkt pomenovaný ako Neuro Game Booster, ktorý by mohol byť súčasťou nových vlajkových lodí Galaxy S10.

Vzhľadom na názov aj popis, ktorý registrovanej ochrannej známke prislúcha (PDF na stiahnutie TU), je pomerne jasné, čo Samsung zamýšľa. Kórejskí vývojári pracujú na softvérovom riešení, ktoré podporí zážitok z hrania (nielen) náročných hier.

Softvér s najväčšou pravdepodobnosťou optimalizuje zdroje zariadenia smerom k maximálnemu výkonu tak, aby hranie náročných hier prebiehalo čo možno najplynulejšie a bez zaváhaní. Softvér má pre tieto potreby využívať aj NPU – Neural Processing Unit, teda komponenty umelej inteligencie.

samsung
EUIPO

Dôležitá bude nielen výkonnostná, ale aj energetická optimalizácia. Náročné hry potrebujú veľa výkonu, čo sa môže a väčšinou aj odrazí na spotrebe energie.

Obdobný softvérový prostriedok v minulom roku predstavil Huawei. Systém GPU Turbo doručil formou aktualizácie aj do skôr predstavených zariadení.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Neuro Game Booster by mohol byť predstavený, poprípade bližšie opísaný, počas predstavenia vlajkových lodí Samsung Galaxy S10, ktoré sa odohrá 20. februára 2019.

Predbiehať ale nebudeme a počkáme si na ďalšie informácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať