Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S10 X bude vraj prvý 5G smartfón od kórejského giganta

Nadchádzajúci 5G smartfón od spoločnosti Samsung už podľa všetkého dostal finálny, čiže spotrebiteľský názov. Bude sa vraj volať Galaxy S10 X.

Nadchádzajúci 5G smartfón od spoločnosti Samsung už podľa všetkého dostal finálny, čiže spotrebiteľský názov. Jedna z viacerých verzií tohtoročnej vlajkovej lode by sa mala volať Galaxy S10 X

Vyplýva to z informácií priamo z domovskej krajiny výrobcu, ktoré boli objavené na jednej z juhokórejských web stránok, píše server Gadgets360.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že pôjde o veľmi podobný krok, k akému pristúpilo i kalifornské jabĺčko s jeho tiež jubilejným iPhone X. Aj Samsung čoskoro oslávi 10. výročie svojej high-end triedy Galaxy S, čo využije na debut svojho prvého 5G modelu. Zamaskovaný prototyp bolo možné vidieť už počas nedávneho podujatia CES 2019 v americkom Las Vegas.

Samsung Galaxy S10 X by mal byť zatiaľ dostupný iba pre dva kľúčové trhy s najpokročilejšou infraštruktúrou. Európske krajiny brzdí fragmentácia starého kontinentu, takže si na smartfóny s 5G kapacitami ešte nejakú chvíľu počkáme. Neplatí to však o Spojených štátoch amerických a Južnej Kórei, kde by mali začať predávať prvé kúsky už v prvej polovici tohto roka.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Technická špecifikácia

Čo sa týka hardvérovej výbavy, Android novinka údajne ponúkne masívnu 5 000 mAh batériu, až 6,7-palcový AMOLED displej alebo hlavný fotoaparát so štyrmi snímačmi. Predný dostane zrejme dva. Technologické kuloáre ale spomínajú aj 10 GB operačnú pamäť RAM či gigantické 1 TB úložisko. Nie je teda asi ani žiadnym veľkým prekvapením, že cenovka môže vystreliť až na 1 400 eur. Predstavenie prebehne 20. februára.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať