Samsung Galaxy Note 9

Samsung zažil zemetrasenie: Jeho obchodné výsledky otvárajú ústa

Vyzerá to tak, že Samsung zaskočil ako svojich investorov, tak aj analytikov. V čom je teda problém?

Vyzerá to tak, že juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky zaskočil ako svojich investorov, tak aj analytikov. Kvartálny prevádzkový zisk mu totiž medziročne klesol až o takmer 30 percent. Samsung ukazuje prstom na dva kľúčové faktory – malý dopyt po pamäťových čipoch a mobilný priemysel.

Divízia spoločnosti, ktorá vyvíja a vyrába pamäte, vraj pocítila nedostatočné množstvo objednávok, čo tiež prispelo k finančnému šoku. Na trhu so smartfónmi pre zmenu pocítil silu čoraz silnejšieho konkurenčného prostredia, kde počas uplynulého roka zamiešala kartami najmä čoraz agresívnejšia Čína.

Huawei vytiahol začiatkom roka obávaný model P20 Pro v jedinečnom gradient prevedení a o pár mesiacov neskôr prišiel rad i na hi-tech mašinu Mate 20 Pro s reverzným bezdrôtovým nabíjaním, ktorá si získala srdcia kritikov. Low-end a mid-range triedy pre zmenu ovládlo Xiaomi so svojím cenovo výhodným a zároveň obstojne vybaveným portfóliom.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Zisk klesol takmer o 30 %

Prevádzkový zisk spoločnosti Samsung za október, november a december 2018 medziročne klesol až o 29 percent. Server The Verge spomína sumu o veľkosti 9,6 miliardy amerických dolárov, čo je v prepočte asi 8,4 miliardy eur. Problém tkvie v tom, že analytici očakávali viac ako 10 miliárd €, preto zostali po zverejnení predbežných obchodných výsledkov celkom zaskočení.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať