Solárny panel

Doba sa mení: Kalifornia začne vyžadovať, aby mali nové domy solárne panely

Slnečná Kalifornia začne od každého majiteľa nového obytného domu vyžadovať, aby ho vybavil solárnym panelom.

Jeden zo štátov USA začne od každého majiteľa nového domu vyžadovať, aby ho vybavil solárnym panelom. Domácnosti budú totiž musieť vyprodukovať 2 až 3 kW zelenej elektrickej energie. Slnečnej Kalifornii tu ide predovšetkým o to, aby tak prispela v boji s klimatickými zmenami.

Slovenský server setri.sk informuje, že pôjde o jednu z požiadaviek pri poskytovaní stavebného povolenia pre každú jednu obytnú budovu. Vyplýva to z decembrového rozhodnutia miestnej komisie pre stavebné štandardy, ktoré sa však na druhú stranu podpíše na niekoľkotisícovom zvýšení nákladov. Energetický systém musí mať aj vlastnú batériu.

Ceny domov môžu stúpnuť o 7 000 až 10 000 eur, no ich majitelia budú zase schopní generovať elektrickú energiu, takže jej nemusia toľko kupovať a preto ušetria. Ak niekoho zaujíma koľko, tak približne 70 eur mesačne. Všetko, samozrejme, záleží od toho, aké kapacity si dotyčná rodina zaobstará.

Ide o jeden z frontov boja s klimatickými zmenami, ktoré majú negatívny vplyv na naše krehké životné prostredie. Preto možno očakávať, že s podobným nápadom prídu i ďalšie americké, prípadne európske krajiny. Všetko by malo teraz závisieť od toho, ako uspejú v Kalifornii. Keď to vyjde, od toho momentu odštartuje revolúcia v energetike.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5
Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať