Konečne: Nvidia začína podporovať FreeSync! Zmena sa dotkne aj cien monitorov

Nvidia včera nad ránom uviedla svoju novinku – grafickú kartu GeForce RTX 2060. Počas prezentácie sme sa však dozvedeli aj ďalšiu, veľmi zaujímavú novinku.

Nvidia včera nad ránom uviedla svoju novinku – grafickú kartu GeForce RTX 2060. Počas prezentácie sme sa však dozvedeli aj ďalšiu, veľmi zaujímavú novinku. Nvidia začína podporovať otvorený štandard Adaptive Sync, ktorú mnohí z nás poznajú skôr pod označením FreeSync.

FreeSync je alternatíva k G-Sync od Nvidie, ktorá je dostupná len na grafických kartách GeForce a monitoroch, ktoré v sebe nesú čip priamo od Nvidie.

Podporované monitory. Viac ich pribudne časom.

Pre Nvidiu je to obrovská zmena, keďže otvorený štandard dlhú dobu ignorovala. Výsledkom boli vyššie ceny monitorov. Predstavitelia spoločnosti si však uvedomili, že AMD na svoju stranu pretiahlo podstatný počet hráčov, ktorým sa viac zapáčil FreeSync. Je totiž zadarmo a podporuje ho slušný počet monitorov.

Prísne kritériá

Nvidia neotvára podporu pre FreeSync na všetkých monitoroch. Firma stihla otestovať niečo cez 400 dostupných modelov monitorov, z ktorých dala zelenú len 12. Spraví tak formou aktualizovaných ovládačov, ktoré prídu už 15. januára.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Viac modelov monitorov bude prirodzene nasledovať. Nvidia avizuje, že certifikácie by sa malo dočkať vyše 300 modelov, čo rozhodne nie je málo. Dôležité je spomenúť aj fakt, že Nvidia aj naďalej ostáva pri označovaní technológie ako G-Sync. Monitory rozdelí do troch rôznych kategórii.

Monitory s „novým“ G-Sync budú podporovať grafické karty posledných dvoch generácií, a to 10xx a 20xx.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať