LG

LG čoskoro ukáže špičkový OLED televízor s obrovskou uhlopriečkou a 8K rozlíšením

Už v priebehu budúceho týždňa sa v americkom Las Vegas bude konať medzinárodná výstava CES 2019, kde uvidíme množstvo nových a ešte nepredstavených technologických produktov.

Už v priebehu budúceho týždňa sa v americkom Las Vegas bude konať medzinárodná výstava CES 2019, kde uvidíme množstvo nových a ešte nepredstavených technologických produktov.

Na podujatí CES 2019 nebude tradične chýbať ani kórejská spoločnosť LG, ktorá si so sebou vezme hneď niekoľko noviniek. Ako predskokan dobre poslúži 75-palcový LED televízor s vysokým 8K rozlíšením, podporou pre HDRDolby Vision či napr. Hybrid Log Gamma.

Kľúčová je nová zobrazovacia NanoCell technológia, ktorá má v porovnaní s konkurenčnými LED panelmi zabezpečiť ešte presnejšie farby a dokonalejšiu čiernu v kombinácii s vylepšeným dizajnom, vďaka čomu budú môcť mať televízory ešte užšie rámiky.

8K OLED TV

Po menšej LED-ke určite zaujme vlajková loď, vlastne rovno dva absolútne vrcholové modely televízorov. Smart TV s označením Z9uhlopriečku veľkú 88 palcov, teda po prepočte asi 2,2 metra.

Obrazovka televízora je vyrobená OLED technológiou s dokonalým zobrazením čiernej a chýbať nesmie vysoké 8K rozlíšenie, s ktorým v minulom roku už vyrukoval konkurenčný Samsung. Takto vysoké rozlíšenie je podľa LG prínosné hlavne v televízoroch s uhlopriečkami väčšími ako 80 palcov, kde má viditeľnejší vplyv na ostrosť a vykreslenie detailov.

8K OLED TV od LG poženie nový procesor Alpha 9 (α9) druhej generácie, ktorý je zatiaľ najvýkonnejší a najpokrokovejší z produkcie LG. Postará sa vylepšenie obrazovej a zvukovej kvality, prispeje k rýchlosti užívateľského prostredia a sprístupní kapacity umelej inteligencie ThinQ AI. Nové televízory budú podporovať služby Google Assistant a Amazon Alexa.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

WALLPAPER TV

Určite si mnohí spomínate na LG WALLPAPER TV – veľmi, veľmi drahý, no zároveň rekordne tenký televízor, ktorý sa musí doslova „nalepiť“ na stenu. Štýlový kus technológie príde v novej generácii W9, ktorá má byť, prirodzene, zase o niečo dokonalejšia.

LG
Predchádzajúca generácia LG W8

Už bez tak extrémna štíhlosť ešte viac poklesnúť nemusí. Vo výbave sa ale bude nachádzať vyššie spomenutý procesor Alpha 9 (α9) 2. generácie, ktorý spraví z televízora inteligentnejšiu, rýchlejšiu a obrazovo kvalitnejšiu dominantu obývačiek a konferenčných miestností.

LG WALLPAPER TV je tak tenká, že sa väčšina hardvéru musí nachádzať v samostatnom module, ktorý slúži aj pre reprodukciu zvuku. Očakávame, že tento soundbar dostane kvalitnejšiu audio výbavu, čo sa dá predpokladať na základe nedávno uzatvoreného partnerstva so spoločnosťou Meridian Audio.

Čo všetko televízory dokážu, ako vyzerajú a hlavne aké ceny môžeme očakávať sa dozvieme už na budúci týždeň.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať