Američanovi explodoval iPhone XS Max vo vrecku. Apple neprejavil ľútosť, muža nechal čakať

Nepríjemné veci sa stávajú. Presvedčil sa o tom aj muž, ktorému vo vrecku explodoval len trojtýždňový iPhone XS Max. Stalo sa tak ešte 12. decembra 2018.

Nepríjemné veci sa stávajú. Presvedčil sa o tom aj muž, ktorému vo vrecku explodoval len trojtýždňový iPhone XS Max. Stalo sa tak ešte 12. decembra 2018. Informoval o tom server iDropNews.

Pán, ktorý nechce byť menovaný, si počas obedovej prestávky všimol, že sa z telefónu uloženého v zadnom vrecku nohavíc vychádza zvláštny zápach. Zároveň zacítil pálenie a bolesť v oblasti zadku.

Len pár sekúnd na to sa mal z telefónu začať prúdiť žltozelený dym. „Nemal som na výber. Musel som odísť z miestnosti, keďže tam so mnou bola žena a ja som si musel dať dolu nohavice. Utekal som do zasadačky, kde som sa vyzliekol a vyzul. Viceprezident spoločnosti, v ktorej pracujem, mi pomohol uhasiť telefón hasiacim prístrojom,“ opisuje incident.

Muž sa mal počas celej udalosti nechcene nadýchať štipľavého dymu. Zároveň prišiel o oblečenie, ktoré musel urýchlene nahradiť. Spoločnosť má disponovať kamerovým záznamom.

Apple si z incidentu si ťažkú hlavu nerobí

Ešte šokujúcejšie ako samotný incident je správanie Apple, resp. zamestnancov v najbližšom Apple Store. Práve tam mal muž namierené hneď v deň explózie zariadenia. Zamestnanci mu oznámili, že im pre akúkoľvek kompenzáciu musí odovzdať zhorený telefón. Pri tejto debate zdôraznili, že nový iPhone dostane len možno.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Muž bol pochopiteľne nahnevaný, keďže kvôli zlyhaniu zariadenia nemohol pokračovať v práci, prišiel o oblečenie a nemôže využívať služby operátora, ktoré má zaplatené. Zhorený telefón si tak zobral domov.

Neskôr sa preto spojil s linkou Apple Care, kde opäť vysvetlil, čo všetko sa stalo. Podpore zaslal email so všetkými fotografiami a vysvetlil ako sa k nemu správali v Apple Store. Nový telefón mu nakoniec ponúkol vedúci oddelenia technickej podpory. To muža nepotešilo, keďže od Apple čakal väčšiu starostlivosť.

Dobrým krokom muža bola návšteva doktora, ktorý ho vyšetril a spravil röntgen pľúc. Momentálne zvažuje právne kroky voči Apple.

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať