Tesla Model 3

Elon Musk: Elektromobily Tesla budú nahrávať 360-stupňové videá

Americká automobilka má v pláne obohatiť svoje vozidlá o nový bezpečnostný prvok. Ako prezradil sám Elon Musk, pôjde o takzvaný Sentry Mode.

Americká automobilka má v pláne obohatiť svoje vozidlá o nový bezpečnostný prvok. Ako prezradil sám Elon Musk, pôjde o takzvaný Sentry Mode, ktorý dostane za úlohu strážiť elektromobil v dobe, kedy nie je používané.

Po zamknutí by sa totiž mali aktivovať všetky kamery v karosérii, aby začali natáčať jedno 360-stupňové video. Vďaka tomu bude k dispozícii užitočný audio-vizuálny záznam potenciálnej dopravnej nehody či pokusu o krádež.

Od hardvéru sa však bude vyžadovať, aby bol schopný poháňať autopilota vo verzii 2.5, píše Teslarati. V opačnom prípade si túto avizovanú funkcionalitu dotyčný príliš neužije.


Prvá beta odštartuje počas 2 až 3 nadchádzajúcich týždňov. Do obmedzeného procesu budú zapojení vybraní zamestnanci spoločnosti Tesla a tiež vybraní majitelia elektromobilov z jej dielne. Bezpečnostný prvok príde ako súčasť objemnejšieho aktualizačného balíčka.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro OFICIÁLNE: Plynulé displeje, kvalitné foťáky aj bleskové nabíjanie

Sentry Mode dorazí do Tesla Model S, Model X aj Model 3, čiže do každého jedného modelu z aktuálneho portfólia amerického výrobcu. Jediná podmienka je teda iba vyššie spomínaná hardvérová požiadavka, bez ktorej je nový softvér maximálne zbytočný.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať