Railgun na čínskej bojovej lodi

Čína chce predbehnúť USA: Jej bojové lode začali testovať kanón z budúcnosti

Čínske námorníctvo pripevnilo na jednu zo svojich bojových lodí kanón, ktorému sa hovorí Railgun. O čo teda ide?

Čínske námorníctvo pripevnilo na jednu zo svojich bojových lodí kanón, ktorému sa hovorí Railgun. Nič podobné však zatiaľ nespravila ešte ani jedna krajina, a to vrátane Spojených štátov amerických, čo znamená, že môžu byť vo vývoji podstatne ďalej. Posledné detaily teda dokončia priamo v teréne.

Vyplýva to zo zverejnených záberov z čínskeho internetu, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť lodný transportér Haiyangshan pre armádu a jej bojové vozidlá vrátane tankov. Čerstvo pripevnený kanón sa nachádza v prednej časti paluby odkiaľ ich chráni počas prevozu z bodu A do bodu B.

Railgun vyniká tým, že nestrieľa konvenčnú muníciu, ale špeciálne projektily, na čo využíva elektromagnetickú silu. Keďže tie neobsahujú žiadnu trhavinu, sila kanónu tkvie v brutálnej rýchlosti jeho munície, ktorá nepriateľa doslova roztrhá na kusy. Tá vraj môže dosiahnuť dychberúce 3 kilometre za sekundu.

“Railguny sú vyvíjané ako typ zbrane, ktorý využíva elektromagnetickú silu na to, aby obohatil projektil o veľmi vysokú kinetickú energiu,” uvádza časť textu z Wikipédie.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Podobné kanóny z budúcnosti vyvíja hneď viacero krajín na čele so Spojenými štátmi americkými a Číny, píše server Popular Mechanics. Čo sa však týka aplikácie bojovej technológie do praxe, tak k tej zatiaľ pristúpila iba jedna z nich.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať