Prvé informácie o Huawei P30 Pro: 38 Mpx senzor a väčší displej!

Huawei len nedávno spustil predaj svojej najnovšej vlajkovej lode, Huawei Mate 20 Pro a už tu máme prvé informácie týkajúce sa vlajkového modelu pre budúci rok.

Huawei len nedávno spustil predaj svojej najnovšej vlajkovej lode, Huawei Mate 20 Pro a už tu máme prvé informácie týkajúce sa vlajkového modelu pre budúci rok. Ak sú informácieHuawei P30 Pro pravdivé, máme sa na čo tešiť.

Huawei P30 Pro má byť totiž prvým zariadením na svete, ktoré využije nový senzor Sony IMX60738 Mpx rozlíšením. Okrem informácii o senzore sa na internet dostalo ešte niečo – fotografie puzdier pre P30 aj P30 Pro.

Ešte lepší ako P20 Pro a Mate 20 Pro

Ak sú informácie pochádzajúce z Číny naozaj pravdivé, Huawei P30 Pro bude skutočne prvým smartfónom s 38 Mpx senzorom Sony IMX607. Senzor je veľký 1/1,8“ a ponúka automatické zaostrovanie quad-pixel PDAF. Očakáva sa, že Huawei vďaka nasadeniu nového senzora opäť posunie latku v kvalite fotografií, no o aký veľký posun pôjde zatiaľ nevieme.

TIP REDAKCIE
V Bratislave vyrastie nová centrála spoločnosti ESET. O projekt sa postará známy ateliér

Huawei P30 a P30 Pro majú mať rovnako ako ich predchodca až 3 zadné fotoaparáty. Zaujímavé pritom je to, že puzdro určené pre P30 Pro má vedľa zadných fotoaparátov pozdĺžny výrez, v ktorom by mohol byť ukrytý LED blesk. Na to je však priveľký, tak sme zvedaví, čo Huawei vymyslel.

Huawei P30 a P30 by mohli prísť už v marci budúceho roka. O oboch zariadeniach sa viac dozvieme už v nadchádzajúcich týždňoch.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať