black mirror

Netflix rozšíril podporu pre HDR obsah o ďalšie zariadenia vrátane Huawei Mate 20

Celosvetovo asi najobľúbenejšia streamovacia platforma Netflix aktualizovala zoznam zariadení, ktoré dokážu prehrať obsah v HD a HDR kvalite. Pribudli hlavne najnovšie vlajkové lode z dielne Huawei. 

Azda najobľúbenejšia streamovacia platforma Netflix aktualizovala zoznam zariadení, ktoré dokážu prehrať obsah v HD a HDR kvalite. Pribudli hlavne najnovšie vlajkové lode z dielne Huawei. 

Obsah vo vysokom rozlíšení je dostupný pre hojný počet kompatibilných smartfónov a tabletov. Zoznam zariadení certifikovaných pre prehrávanie HDR obsahu je podstatne kratší. V súčasnosti už obsahuje 22 zariadení.

Kľúčovou softvérovou ingredienciou je podpora kódovania Widevine L1, ktorá chýba niektorým, aj vlajkovým zariadeniam. Nemá ju napr. Pocophone F1 od Xiaomi, ktorý tak prehrá filmy a seriály z Netflixu iba v kvalite 540p. Na podpore sa ale pracuje a dostupná má byť formou softvérovej aktualizácie.

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro (FOTO Lukáš Zachar)

Čo sa týka konkrétne HDR obsahu, najnovšie ho podporuje línia smartfónov Huawei Mate 20, 20 Pro a 20XLG Q9 One a LG X5. HD obsah, teda seriály a filmy vo vysokom rozlíšení, by mali dokázať prehrať všetky zariadenia s čipsetmi Kirin 710 a Kirin 980.

TIP REDAKCIE
Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042

Pamätajte, že ak chcete sledovať HDR obsah potrebujete aj najdrahšie predplatné Netflix Premium za 11,99 eur. Filmoví nadšenci nájdu zoznam všetkých podporovaných mobilných zariadení pre HD/HDR na oficiálnych stránkach Netflixu. Stačí kliknúť SEM.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať