Nemecký úrad: Pri Huawei neexistujú dôkazy o špehovaní

Nemecký úrad pre kybernetickú bezpečnosť uviedol, že tvrdenia týkajúce sa špehovania zákazníkov Huawei nie sú podložené žiadnymi dôkazmi.

Nemecký úrad pre kybernetickú bezpečnosť uviedol, že tvrdenia týkajúce sa špehovania zákazníkov Huawei nie sú podložené žiadnymi dôkazmi. Zároveň podotkol, aby boli všetci zúčastnení obozretní voči prípadnému bojkotu čínskej firmy.

Pre tak závažné rozhodnutie akým je zákaz potrebujete dôkazy,hovorí riaditeľ úradu. Huawei obvinili Spojené štáty americké, ktoré firme zakázali dodávať firmám vybavenie pre zabezpečenie 5G konektivity. Bezpečnostný úrad USA sa obáva, že je Huawei napojený na čínsku vládu. Ako hlavný dôvod na obavy uvádza, že zakladateľ firmy v minulosti slúžil v čínskej ľudovej armáde.

Nemeckí operátori sú obozretní hneď z niekoľkých dôvodov. Tým hlavným je fakt, že Telekom, Vodafone aj Telefónica využívajú vybavenie od spoločnosti Huawei. Podľa prvotných testov BSI (úrad pre informačnú bezpečnosť) však skutočne nemá existovať dôvod sa obávať.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

„Nikdy sme nešpehovali, ani špehovať nebudeme“

Nikdy a nikde nás nepožiadali aby sme do zariadení inštalovali zadné vrátka pre získavanie citlivých informácií. Neexistuje žiaden zákon, ktorý by nás k tomu nútil, nikdy sme to nerobili a robiť to ani nebudeme,“ informoval Huawei.

Situáciu ohľadom Huawei podrobne sledujeme. Na zajtra ráno, t.j. 21. decembra v susednom Česku premiér Andrej Babiš zvolal bezpečnostnú radu štátu. Počas stretnutia sa bude preberať hlavne situácia týkajúca sa Huawei.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať