Microsoft Edge

Tak predsa len: Microsoft mení prehliadač Edge, ide v šľapajách Google

Microsoft oznámil, že generačný nástupca legendárneho prehliadača Explorer prejde na open-source engine Chromium.

Microsoft po vlnách špekulácií oficiálne oznámil, že generačný nástupca legendárneho prehliadača Explorer prejde na open-source engine Chromium. Edge bude však stále existovať pod svojím pôvodným menom. Jediné, čo sa zmení, sú jeho útroby.

Vďaka tomuto kroku nám poskytne prostredníctvom dôslednejšieho zobrazovania web stránok podstatne lepšie používateľské skúsenosti. Keďže je reč o webovom renderovaní, surfovanie by malo ísť tak lahodne, ako keby sme používali populárny Chrome. Ten totiž beží na identickom engine.

“V konečnom dôsledku chceme zlepšiť zážitok zo surfovania po webe pre viacero rôznych typov používateľov,” prezradil na margo významnej novinky Joe Belfiore, viceprezident spoločnosti Windows, píše The Verge.

“Ľudia využívajúci Microsoft Edge (a potenciálne aj iné prehliadače) budú mať vyššiu kompatibilitu so všetkými webovými stránkami a zároveň budú môcť dosiahnuť najlepšiu možnú životnosť batérie a integráciu hardvéru na všetkých zariadeniach s Windows.”

Príde aj na macOS

Microsoft zároveň oznámil aj to, že vynovený Edge dorazí i na Windows 7, Windows 8 a na softvérovú platformu z dielne kalifornského jabĺčka.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 778G+ 5G a ďalšie tri čipsety

Používatelia počítačov Mac od Apple si ho môžu po sprístupnení tiež nainštalovať, čo ocenia predovšetkým vývojári aplikácií. Kedy k tomu dôjde, momentálne nevieme, no v technologických kuloároch sa šušká o prvej polovici nadchádzajúceho roka 2019.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať