Lotus

Ďalšie elektrické žihadlo: Lotus vraj vyvíja superšport s výkonom 1 000 koní

Automobilka Lotus pracuje podľa dostupných informácií z kuloárov na prevratnom elektrickom superšporte s interným označením Omega.

Automobilka Lotus pracuje podľa dostupných informácií z kuloárov na prevratnom elektrickom superšporte, ktorý by mal ponúknuť nielen brutálny výkon. Potenciálni záujemcovia sa preto musia pripraviť na poriadne mastnú cenu. Výrobca si môže pýtať až okolo 2 miliónov €.

V tak vysokej sume majú vraj prsty revolučné technológie vrátane pokročilej batérie s nadštandardnou hustotou a menšími nárokmi na fyzický priestor. Detaily však zatiaľ nepoznáme. Vieme iba to, že sa nebude šetriť inováciami vrátane toho, že vyvíjaný prototyp dostal interné označenie Omega.

Dostupné informácie zo servera Autocar vyzerajú dôveryhodne a zároveň i dávajú logiku. Prechod na elektrickú energiu predsa uskutoční aj Rimac alebo Koenigsegg, čo sú konkurenti spoločnosti Lotus.

Hype okolo elektromobilov začne nadchádzajúce mesiace naberať na sile, až sa z nich onedlho stane súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu. A kde je veľký dopyt, tam je aj veľká ponuka.

TIP REDAKCIE
Apple má budúci rok predstaviť Apple Watch SE 2, dočkáme sa vraj aj odolného modelu

Veľkí giganti z automobilového priemyslu začnú čeliť čoraz väčšiemu množstvu začínajúcich startupov s nulovými skúsenosťami, no s kreatívnymi nápadmi, ktoré by rozhodne nemali podceňovať. Pokiaľ nezačnú včas plánovať prechod z fosílnych palív, môže ich to stáť ťažko vydretý trhový podiel.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať